Piszczek trafił, Cracovia zremisowała wygrany mecz

Sandecja Nowy Sącz zremisowała w ligowym meczu z Cracovią 1:1. Pasy dały sobie wyrwać zwycięstwo w końcówce. Co ciekawe, grały wtedy z przewagą jednego zawodnika. W sobotę na ostatnie miejsce w tabeli spadła Pogoń Szczecin, która po zaciętym meczu przegrała u siebie 2:3 z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

Sandecja i Cracovia przystąpiły do spotkania w osłabionych składach. Więcej strat było po stronie tej pierwszej. Pasy dobrze rozpoczęły, szybko objęły prowadzenie, ale po raz kolejny w tym sezonie wypracowaną zaliczkę roztrwoniły.

Bramkę zdobyła po rzucie wolnym. Centrował Szymon Drewniak, a do bramki trafił głową stoper Michał Helik, trzeci raz w sezonie.

Krakowianie jeszcze przez kilkanaście minut kontrolowali grę, ale potem inicjatywę zaczęła przejmować Sandecja. Przed przerwą sytuację sam na sam zmarnował Filip Piszczek, blisko gola był też Aleksandyr Kolew, minimalnie pudłując po dośrodkowaniu Tomasza Brzyskiego.

Gol w osłabieniu

Po przerwie dość długo żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie dobrych okazji bramkowych. Dopiero po kilkunastu minutach Kolew kopnął z woleja i piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Kwadrans przed końcem za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał gracz gospodarzy Grzegorz Baran. Sandecja i tak zdołała przeprowadzić skuteczny atak. W końcówce do siatki Cracovii trafił Piszczek.

Bruk-Bet na wyjeździe

Mecz rozegrano Niecieczy. Tamtejsza Termalica tego samego dnia rozgrywała wyjazdowe spotkanie z Pogonią. Ze Szczecina wróci z trzema punktami, choć jeszcze osiem minut przed końcem przegrywała 1:2.

Decydujące gole strzelili dla zespołu Macieja Bartoszka Vitalijs Maksimienko i David Guba.

Sandecja - Cracovia 1:1