Napoli znów rozczarowało. Szczęsny z czystym kontem i bliżej mistrzostwa

Maleją szanse Napoli na tytuł mistrza Włoch. Zespół Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika drugi raz z rzędu stracił punkty, tym razem 0:0 remisując w Mediolanie z Interem. Swoje zrobił Juventus i teraz to on jest liderem Serie A.

Napoli w poprzednim spotkaniu doznało bolesnej porażki 2:4 z Romą, dlatego tym razem za wszelką cenę chciało sięgnąć po komplet punktów. Nie udało się, a sam mecz z Interem w niczym nie przypominał hitu ligi włoskiej.

Końcówka Polaków

W pierwszej części nie działo się praktycznie nic. Ciekawiej zrobiło się na początku drugiej połowy, kiedy obrońca Interu Milan Skriniar trafił w słupek.

Ekipę Maurizio Sarriego obudzić miał Zieliński, który na boisku pojawił się na 20 minut przed końcem. Nic takiego się jednak nie stało. Napoli było w niedzielę za słabe, żeby wygrać. Nie pomógł też Milik, który na murawie pojawił się w 87. minucie.

Szczęsny na zero

W innym niedzielnym meczu Juventus pokonał w Turynie Udinese 2:0. W bramce zwycięskiej ekipy - po raz czternasty w tym sezonie - wystąpił Wojciech Szczęsny. Polak nie dał się pokonać już po raz dziesiąty, co procentowo jest najlepszym wynikiem w całej Serie A. Najwięcej czystych kont ma Pepe Reina z Napoli - 14 w 27 meczach.

W ataku Starej Damy szalał niezawodny Paolo Dybala. Argentyńczyk w ostatnim czasie znajduje się w genialnej formie i znów to potwierdził - strzelił oba gole. Szczególnej urody był ten pierwszy, kiedy idealnie przymierzył z rzutu wolnego.

Teraz to Stara Dama jest liderem Serie A. Od Napoli ma o punkt więcej, a dodatkowo w środę rozegra zaległy mecz z Atalantą.

Wygrana dla Astoriego

Swój mecz 28. kolejki wygrała też Fiorentina. Jej gracze wybiegli na murawę po raz pierwszy po nagłej śmierci swojego kapitana Davide Astoriego. Spotkanie z Benevento na Stadio Artemio Franchi było prawdziwym hołdem dla zmarłego piłkarza.

Zaczęło się od przejmującej minuty ciszy, a później kibice jeszcze kilkukrotnie uczcili Astoriego skandując jego nazwisko. Jedynego gola strzelił strzelił Victor Hugo, piłkarz który zagrał na środku obrony, dokładnie tam, gdzie występował reprezentant Włoch.

W niedzielę na boiskach Serie A wystąpili też Karol Linetty z Sampdorii (1:4 z Crotone) i Thiago Cionek ze SPAL (1:1 z Sassuolo).