Real znów najlepszy na świecie. Piąte trofeum na koniec roku

Real Madryt po golu Cristiano Ronaldo pokonał w Abu Zabi brazylijskie Gremio Porto Alegre i wygrał klubowy mundial. Królewscy obronili tytuł i zakończą rok z pięcioma trofeami.

Mistrzostwo Hiszpanii, Liga Mistrzów, Superpuchar Europy i Hiszpanii. Od soboty też Klubowe Mistrzostwa Świata. Real zamknął rok z pięcioma trofeami i znów przeszedł do historii.

Żadna drużyna nie obroniła tytułu klubowego mistrza świata. Dokonał tego Real prowadzony przez Zinedine’a Zidane’a, a przede wszystkim Real w epoce Ronaldo.

Złoty rzut wolny

W 53. minucie Portugalczyk podszedł do rzutu wolnego. Piłka przedarła się przez nieszczelny brazylijski mur i wpadła do bramki.

Ronaldo zapowiadał, że Królewscy, zdobywcy Ligi Mistrzów, przyjeżdżają do Zjednoczonych Emiratów Arabskich po zwycięstwo. I dopięli swego, choć w półfinale z Al-Jazirą, gospodarzami turnieju, przeżywali trudne momenty. Dokonali prawie niemożliwego, bo przegrywali 0:1, ale po przerwie wyrównał Ronaldo. Zwycięstwo przed końcem zapewnił rezerwowy Gareth Bale.

W sobotnim finale ze zwycięzcą Copa Libertadores Real kontrolował sytuację i po raz trzeci wygrał klubowy mundial, wyrównując tym samym osiągnięcie Barcelony.