Grad goli w Madrycie. Ronaldo pogrążył ambitnego beniaminka

Real do przerwy nie miał łatwego życia z Gironą, ale w drugiej połowie beniaminek ligi hiszpańskiej padł po golach Cristiano Ronaldo. Mistrzowie Hiszpanii zwyciężyli 6:3.

Girona miała bić się o utrzymanie, ale ma to już z głowy. Na kilka kolejek przed zakończeniem sensacyjnie jest blisko europejskich pucharów. I nie zmieniła tego niedzielna porażka z Realem. Po trzech ostatnich wygranych z rzędu rewelacyjnego beniaminka.

W 11. minucie pierwszą bramkę po podaniu Toniego Kroosa zdobył Ronaldo. Ambitnie grający goście odpowiedzieli w 29. minucie po trafieniu Cristhiana Stuaniego.

Popis Ronaldo

Remis utrzymał się do przerwy. Później był już solowy popis Ronaldo. Portugalczyk skompletował hat-tricka.

Gole Ronaldo rozdzielił Lucas Vasquez i gdy wydawało się, że Real czeka bezstresowa końcówka, goście wbili drugiego gola. Ponownie trafił Stuani po niefrasobliwości obrońców z Madrytu.

To nie był koniec strzelania w Madrycie. Zdążył jeszcze trafić rezerwowy Gareth Bale. W Gironie odpowiedział Juanpe Ramirez, ale ostatnie słowo należało do Ronaldo. Portugalczyk z 22 bramkami jest już drugi w klasyfikacji najskuteczniejszych. Do lidera Lionela Messiego traci tylko trzy gole.

Real jest trzeci w tabeli. Traci 15 punktów do Barcelony i ma nikłe szanse na obronę tytułu. Katalończycy w rozgrywkach jeszcze nie przegrali. W niedzielę rozprawili się z kolejnym rywalem. Tym razem pokonali 2:0 u siebie Athletic Bilbao.