Real zagubiony we własnym domu. Punkty urwał mu beniaminek

Rozczarowanie na Santiago Bernabeu, bo Real Madryt zaledwie zremisował 1:1 z Levante. W ostatnich minutach beniaminek przeżywał trudne chwile, w największych opałach był jego bramkarz. Przygniatająca przewaga Królewskich nie przyniosła im bramkowego efektu. To już ich drugi remis w trzecim meczu tego sezonu. Wcześniej podzielili się punktami także na własnym boisku.

Gospodarze wciąż muszą radzić sobie bez zawieszonego Cristiano Ronaldo. Tego dnia Portugalczyk przydałby się im na pewno. Tym bardziej, że już w pierwszej połowie z boiska musiał zejść kontuzjowany Karim Benzema. Na ich postawę rzutować musiała też nieobecność pomocnika Luki Modeicia.

Real można ganić nie tylko za postawę w ataku, ale też za grę w obronie. Gdyby nie błąd Daniego Carvajala, Ivi Lopez nie dałby gościom na początku meczu prowadzenia. Za chwilę murawę opuścił Benzema, za którego wszedł Gareth Bale. To Walijczyk od tego momentu pełnił rolę środkowego napastnika.

Królewscy zdołali wyrównać. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową Sergio Ramosa skutecznie dobił Lucas Vazquez. Od tego momentu ich przewaga rosła. Jeszcze przed przerwą sytuację sam na sam zdążył zmarnować Bale.

Zepchnięci do obrony

Po zmianie stron Levante uporządkowało grę i długo nie pozwalało Realowi na stwarzanie okazji. Sił gościom zabrakło w końcówce. Dziesięć ostatnich minut to napór Królewskich. W głównej roli wystąpił bramkarz gości. Raul Fernandez zaczął od świetnej obrony strzału z bliska Marco Asensio, potem błysnął zatrzymując potężne uderzenie Marcelo. Miał też sporo szczęścia. W międzyczasie głową w bramkę nie trafił Bale, a w ostatniej akcji Toni Kroos trafił w słupek.

Ostatnie minuty Real rozegrał w osłabieniu. Po zmarnowanej okazji, Marcelo leżąc na ziemi kopnął jednego z przeciwników, za co od razu dostał czerwoną kartkę.

To drugi z rzędu remis madrytczyków na własnym boisku. Dwa tygodnie temu ekipa trenera Zinedine Zidane'a podzieliła się punktami z Valencią (2:2).