Kosmiczny gol Realu. Pięć podań, dwa piętą i strzał

Niewiarygodna akcja piłkarzy Realu na koniec meczu z Eibarem. Wszystko zaczął Luka Modrić, piłka przesuwała się jak po sznurku, po drodze dwa podania piętą i strzał Marcelo. Mistrzowie Hiszpanii wygrali 3:0.

Mecze ligi hiszpańskiej można oglądać w kanałach ELEVEN SPORTS na player.pl

Królewscy muszą pędzić za prowadzącą w wyścigu po tytuł Barceloną i zajmującą w nim drugie miejsce Valencią. A tuż za sobą mają sąsiada z Madrytu - Atletico.

Patrząc tylko w tabelę, w niedzielny wieczór Real nie miał trudnego zadania - na własnym terenie pokonać musiał Eibar, zespół z miejsca 16. Chociaż mobilizacja potrzebna była, skoro na Santiago Bernabeu piłkarze dowodzeni przez Zinedine'a Zinane'a nie zachwycają - w tym sezonie ligowym raz tam wygrali, raz przegrali, dwukrotnie zremisowali.

CR7 niewidoczny

Już w 2. minucie Isco powinien był wpakować piłkę do siatki, bo po świetnym podaniu od Marco Asensio znalazł się sam na sam z Marko Dmitroviciem. Przegrał ten pojedynek.

Królewscy zapomnieli o obronie, więc stojący w ich bramce Kiko Casilla - zastępujący narzekającego na uraz mięśniowy Keylora Navasa - musiał się bardzo wysilić po uderzeniu Joana Jordana.

W 18. minucie Real dopiął swego. Do dośrodkowania skoczyli Sergio Ramos i Paulo Oliveira. Piłka odbiła się od głowy obrońcy Eibaru i przelobowała Dmitrovicia.

Goście odważnie atakowali. I szybko zostali ukarani. Isco dograł z lewej strony, Asensio strzelił bez namysłu. 2:0.

Niewidoczny był Cristiano Ronaldo, z wolnego huknął wysoko w trybuny. Po kolejnych nieudanych akcjach złościł się i na siebie, i na kolegów.

Popisowa akcja

Real nie potrafił podwyższyć prowadzenia, a cały czas musiał też uważać na kontry rywala. Zidane wysłał w końcu do boju Marcelo i Karima Benzemę.

I to Benzema podał do Marcelo, a ten precyzyjnym strzałem po ziemi pokonał Dmitrovicia. Niesamowita to była akcja. Królewscy wymienili pięć podań i postawili kropkę nad "i". Tego gola można oglądać w nieskończoność.