90 minut to za mało. Pierwszoligowiec postraszył obrońcę tytułu

Arka Gdynia po dogrywce pokonała 2:1 pierwszoligowe Podbeskidzie Bielsko-Biała w rywalizacji o Puchar Polski. Obrońca tytułu zameldował się tym samym w najlepszej ósemce rozgrywek.

Bielszczanie, którzy w przeszłości dwa razy dochodzili do półfinału PP, w pierwszej połowie grali jak równy z równym z występującym w ekstraklasie obrońcą tytułu. To oni jako pierwsi byli bliscy strzelenia gola - Łukasz Sierpina podał do Valerijsa Sabali, ale ten przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Chwilę później Arka wykorzystała błąd defensywy Górali i to ona wyszła na prowadzenie. Jednak pierwszoligowcy w szybko wyrównali. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę zgrał Kamil Wiktorski. Spadła ona pod nogi Szymona Sobczaka, który będąc cztery metry od bramki celnie uderzył.

W drugiej połowie zdecydowaną przewagę miała Arka, ale nie udało się jej rozstrzygnąć meczu w 90 minut, potrzebna była dogrywka. W niej fantastycznym strzałem z daleka popisał się Luka Zarandia i zapewnił swojej drużynie awans.

"Dramatyczna gra"

- Przyjechaliśmy tu, aby przejść do dalszej rundy. To nam się udało, ale po dramatycznym meczu. Co prawda strzeliliśmy bramkę na 1:0, ale w pierwszej połowie nasza gra wyglądała dramatycznie. Wiem skąd to się wzięło. Wczoraj spędziliśmy w podróży 12 godzin. Potem skorygowaliśmy kilka rzeczy i druga połowa była znacznie lepsza. Ostatecznie doszło do dogrywki, a w niej, jak w finale Pucharu Polski, znowu Luka Zarandia zdobył gola - powiedział po meczu trener Arki Leszek Ojrzyński.

Podbeskidzie pierwszy raz w półfinale PP było w sezonie 2010/11. Wówczas zmierzyło się w nim z Lechem Poznań. W stolicy Wielkopolski było 1:1, ale w Bielsku-Białej Kolejorz wygrał 3:2. Po raz drugi Górale walczyli o awans do finału w sezonie 2014/15, wówczas z Legią Warszawa. Na swoim stadionie przegrali 1:4, zaś na obiekcie rywala 0:2.

W maju piłkarze Arki zdobyli Puchar Polski. W finale w Warszawie pokonali Lecha 2:1.