Polskie gole w Anglii. Grosicki wrócił do gry

• Grosicki: moi menedżerowi rozmawiają z klubamiGrosicki: moi menedżerowi rozmawiają z klubami
  • Grosicki: jeszcze parę ładnych lat grania przede mnąGrosicki: jeszcze parę ładnych lat grania przede mną
  • Grosicki: mój angielski? Ostatnio musiałem coś powiedziećGrosicki: mój angielski? Ostatnio musiałem coś powiedzieć
  • Kamil Grosicki spotkał się z niepełnosprawnymi z TczewaKamil Grosicki spotkał się z niepełnosprawnymi z Tczewa

Kamil Grosicki i Paweł Wszołek przyczynili się do awansów swoich drużyn w Pucharze Ligi Angielskiej. Ten pierwszy wykorzystał jedenastkę, drugi wbił gola już na początku spotkania.

Grosicki, występujący w drugoligowym Hull City, zagrał po raz pierwszy w sezonie. Ze względu na udział w mistrzostwach świata miał dłuższy urlop od kolegów. Polak wcześniej opuścił dwa ligowe mecze. We wtorek w starciu z Sheffield United wszedł na boisko w 69. minucie. Hull na wyjeździe prowadziło 1:0, ale zaraz straciło gola.

Do rozstrzygnięcia sprawy awansu do drugiej rundy potrzebne były jedenastki. Te bezbłędnie wykonywali gracze Hull, w tym reprezentant Polski. W Sheffield już w pierwszej serii nie trafił Oliver Norwood.

Obronił karnego i odpadł

Awans świętowali również Wszołek oraz Mateusz Klich. Ten pierwszy, pomocnik Queens Park Rangers, wbił gola Peterborough w minucie 6. Drugiego w spotkaniu, bo wcześniej bramkę zdobył Luke Freeman. Polak - jak się później okazało - ustalił wynik.

Klich ostatnio regularnie trafia w drugoligowym Leeds United, które we wtorek ograło Bolton Wanderers 2:1. Polski pomocnik tym razem gola jednak nie strzelił. Grał od 68. minuty. Drugi z rodaków Paweł Olkowski, obrońca Boltonu, był rezerwowym.

Z rozgrywkami pożegnał się Bartosz Białkowski. Bramkarz Ipswich Town, zespołu również występującego na zapleczu angielskiej ekstraklasy, obronił nawet rzut karny w serii jedenastek (w meczu było 1:1), ale koledzy byli nieskuteczni. Ipswich przegrało z Exeter 2-4.