Real nie wygrał z drugoligowcem, Zidane zadowolony

Co z tego, że awans Real miał w kieszeni, co z tego, że grał rezerwami. Przeciwko drugoligowej Numancii na Santiago Bernabeu Królewskim po prostu nie wypada nie wygrać. A jednak, skończyło się remisem 2:2.

W pierwszym meczu 1/8 finału Pucharu Króla grająca w rezerwowym składzie drużyna Zinedine'a Zidane'a męczyła się, ale ostatecznie wygrała na wyjeździe 3:0. Wydawało się, że stołeczny zespół odniesie pewne zwycięstwo także i w rewanżu, choćby żeby pokazać, że nie ma żadnego kryzysu (w niedzielę Królewscy na własne życzenie zremisowali w Vigo z Celtą 2:2).

Hiszpańskie media informowały, że Zizou odbył w tygodniu dłuższą niż zwykle rozmowę z zespołem. Potem bronił się na konferencji. - To normalne rozmowy. Zawsze jesteśmy tu od tego, by szukać rozwiązań i szukać poprawy. Teraz trzeba rozegrać dobre drugie spotkanie. Musimy postarać się zachować czyste konto i postarać się trafić - zapowiadał Francuz.

Strzelców dwóch

Rozmowa nie przyniosła efektów. Występujący w drugim garniturze Real w 11. minucie wyszedł na prowadzenie po bramce Lucasa Vazqueza, ale tuż przed przerwą niespodziewanie wyrównał Guillermo. W 59. minucie gospodarze ponownie objęli prowadzenie po trafieniu Vazqueza, ale osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry ponownie wyrównał Guillermo. Goście kończyli mecz w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Daniego Calvo.

Królewscy oczywiście awansowali do kolejnej rundy jednak niesmak pozostał. Mimo remisu z drugoligowcem, Zidane był zadowolony z gry drużyny. - Moim zdaniem rozegraliśmy dobry mecz. Na koniec zabrakło nam może paliwa, ale graliśmy z rywalem, który przyjechał tu biegać i walczyć niezależnie od wszystkiego. Jeśli fizycznie trochę opadasz, może się tak dziać. Jestem jednak zadowolony z występu wszystkich tych, którzy mają na koncie mniej minut - oznajmił po spotkaniu trener Realu.

W czwartek rewanż zagra broniąca trofeum Barcelona. Tego dnia podejmie na Camp Nou Celtę Vigo, z którą na wyjeździe - bez m.in. Lionela Messiego - zremisowała 1:1.