Wielka feta po odzyskaniu tytułu. Świętowało 60 tysięcy kibiców

Dzień po decydującym o mistrzostwie Holandii spotkaniu z Ajaksem Amsterdam (3:0) kibice PSV Eindhoven świętowali tytuł z zawodnikami. Ulicami miasta przeszło około sześćdziesiąt tysięcy osób.

PSV zostało mistrzem na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek. W niedzielę pokonało u siebie Ajax 3:0. Bramki dla PSV zdobyli: Gaston Pereiro i Luuk de Jong w pierwszej połowie i Steven Bergwijn po przerwie.

Goście kończyli mecz w dziewiątkę. W 80. i 82. minucie czerwone kartki otrzymali Nicolas Tagliafico i Siem de Jong.

Odrabiają straty

Na trzy kolejki prze końcem PSV wyprzedza amsterdamczyków o dziesięć punktów. To ich 24. tytuł w historii i trzeci w przeciągu ostatnich czterech lat. Przed rokiem najlepszy był Feyneoord Rotterdam.

Najlepszym holenderskim zespołem pod tym względem wciąż pozostaje Ajax, który ma na koncie 33. mistrzostwa.