Osiem goli w Parku Książąt. PSG znokautowało gości z Bordeaux

zobacz więcej wideo »
  • PSG rozgromiło gości z BordeauxPSG rozgromiło gości z Bordeaux
  • Neymar wart krocieNeymar wart krocie

Do przerwy 5:1, co gol, to ładniejszy, choć zjawiskowy był ten pierwszy. Po przerwie strzelenia ciąg dalszy. Goście z Bordeaux dostali na Parc des Princes tęgie lanie, którego długo nie zapomną. PSG rozbiło ich 6:2.

PSG po 7. kolejkach Ligue 1 było liderem w wyścigu po tytuł mistrza, Girondins Bordeaux zajmowało miejsce trzecie.

W sobotnie popołudnie goście nie mieli nic, ale to nic do powiedzenia.

Neymar huknął z wolnego

Awantur o to, kto ma wykonywać rzuty wolne i karne, w paryskiej drużynie już nie ma. A niedawno były, i to karczemne. Kłócili się o to Neymar - który dopiero co został kupiony z Barcelony za rekordowe 222 mln euro - i Edinson Cavani.

Do wolnych podchodzi teraz Brazylijczyk. W starciu z Bordeaux uczynił to już w 5. minucie. Do bramki rywala było daleko, prawie 30 m. Huknął, piłka zaczęła się wznosić i nagle opadać. Wleciała w samo okienko. Benoit Costil nawet się nie ruszył.

Chwilę później było 2:0, Neymar tym razem precyzyjnie dograł w pole karne do Cavaniego. Costil szans na obronę nie miał żadnych.

W minucie 21. na 3:0 podwyższył Thomas Meunier.

Źródło: PAP/EPA PSG bez litości dla rywala

Cavani grzecznie stał obok

Gracze PSG atakowali i atakowali, a zapomnieli o obronie. Szybko zostali za to ukarani. Nicolas de Preville i Younousse Sankhare wymanewrowali rywali i ten drugi wpakował piłkę do siatki. Zaraz potem za Youssoufa Sabaly'ego wbiegł na murawę - pierwszy raz w sezonie - Igor Lewczuk. Nie pomógł zespołowi z Bordeaux, goście błyskawicznie stracili bramkę numer 4. Neymar trafił z karnego, Cavani - który w meczu z Lyonem jedenastkę zmarnował - grzecznie stał w pobliżu.

Tuż przed przerwą Julian Draxler uderzył z woleja na 5:1. Nokaut.

Miejscowi chcieli więcej. I dopięli swego, Kylian Mbappe w sytuacji sam na sam strzelił w długi róg po podaniu Draxlera. Na hat-tricka polował Neymar, akurat to mu się nie udało.

W samej końcówce gola wbili za to goście - po faulu Meuniera karnego bardzo pewnie wykonał Malcom.

Źródło: PAP/EPA W sobotnie popołudnie Neymar szybko rozpoczął strzelanie