• "Mój syn nie zmarł - został zabity, bo państwo nie zadbało o swoich obywateli""Mój syn nie zmarł - został zabity, bo państwo nie zadbało o...
  • Ekspert: na 99 procent korozja cięgien była główną przyczyną katastrofyEkspert: na 99 procent korozja cięgien była główną przyczyną...
  • "Dziś tak nie budujemy mostów podwieszonych""Dziś tak nie budujemy mostów podwieszonych"
  • Marek Lehnert: na wiadukcie znajdowało się około 20 samochodówMarek Lehnert: na wiadukcie znajdowało się około 20 samochodów
  • Zawalił się około 100-metrowy odcinek wiaduktuZawalił się około 100-metrowy odcinek wiaduktu
  • Moment zawalenia się wiaduktu w GenuiMoment zawalenia się wiaduktu w Genui
  • Zawalił się wiadukt nad GenuąZawalił się wiadukt nad Genuą

Poruszająca chwila w Genui, gdzie prawie dwa miesiące temu miała miejsce jedna z największych katastrof budowlanych w historii Włoch. Przed i w trakcie meczu z reprezentacją Ukrainy uczczono pamięć zmarłych.

14 sierpnia 2018 roku już na zawsze mieszkańcom Genui będzie kojarzył się z katastrofą budowlaną. W efekcie zawalenia się wiaduktu Morandi na autostradzie zginęły 43 osoby. We Włoszech na każdym kroku pamięta się o tym zdarzeniu.

Koszulki i brawa

W środę na stadionie, gdzie na co dzień swoje mecze rozgrywają Sampdoria i Genoa, zawitały reprezentacje Włoch i Ukrainy. Tuż przed rozpoczęciem meczu piłkarze obu zespołów ustawili się na murawie razem z dziećmi, które miały na sobie koszulki: "Genua w naszych sercach".

Gdy wybiła 43. minuta sędziowie przerwali zawody, a cały stadion Luigi Ferraris wraz z piłkarzami obu drużyn uhonorowali brawami pamięć 43 ofiar.

Źródło: EPA/SIMONE ARVEDA 43. minuta. Wszyscy klaszczą

Ciągle szukają

Mecz zakończył się remisem 1:1. Na bramkę Federico Bernardeschiego strzeloną na początku drugiej części odpowiedział niedługo potem Rusłan Malinowski. Selekcjoner Squadra Azzurra Roberto Mancini dokonał w nim aż ośmiu zmian w wyjściowym składzie w porównaniu do poprzedniego, przegranego meczu z Portugalią w Lidze Narodów.

- Zasłużyliśmy na zdobycie kilku bramek, musimy poprawić ten aspekt i kontynuować tę drogę. Musimy być bardziej skupieni - powiedział po meczu Włoch.

Źródło: EPA/SIMONE ARVEDA Włosi znów bez wygranej

W niedzielę właśnie z Italią zagrają Polacy. W Chorzowie dojdzie do rewanżu za październikowy remis 1:1 w Lidze Narodów w Bolonii.

Włochy - Ukraina 1:1 (0:0)
Federico Bernardeschi (55) - Rusłan Malinowski (62)