Barca złamała opór Villarreal. Messi zrównał się ze słynnym Niemcem

Barcelona długo męczyła się na wyjeździe z Villarreal w meczu 15. kolejki Primera Division. W końcu jednak dopadła osłabionych rywali.

Barcelona nie wygrała dwóch poprzednich meczów ligowych, remisując z Valencią 1:1 i Celtą Vigo 2:2. W niedzielę Katalończycy chcieli w końcu wywalczyć komplet punktów. Ekipa Villarreal co prawda przegrała dwa ostatnie mecze, ale nie zamierzała ułatwiać zadania faworytom.

Szanse Soriano

W pierwszej połowie to Żółta Łódź Podwodna miała przewagę optyczną. Gospodarze bardzo umiejętnie grali w destrukcji, nie pozwalali rywalom rozwinąć skrzydeł i wyprowadzali bardzo groźne kontry.

W 17 minucie świetną okazję do strzelenia gola miał Roberto Soriano. Jego uderzenie z najwyższym trudem obronił Marc-Andre ter Stegen. Innym razem Soriano zabrakło centymetrów, by sięgnąć piłkę i skierować ją do bramki przeciwników. Z drugiej strony bez powodzenia dwukrotnie strzelał Leo Messi.

Bezmyślna czerwona kartka

Po zmianie stron Barcelona ruszyła odważniej do przodu. Z minuty na minutę było coraz groźniej pod bramką miejscowych. Od 60. min zespołowi Villarreal było jeszcze trudniej, bo Raba dostał czerwoną kartkę po brutalnym i bezmyślnym faulu na Sergio Busquetsie.

Od tego momentu trwało prawdziwe oblężenie bramki gospodarzy. Blisko strzelenia gola był Luis Suarez, który trafił w słupek. Chwilę później minimalnie pomylił się Messi po kolejnym świetnym dośrodkowaniu Jordiego Alby. W końcu jednak obrona Villarreal pękła. W 73. min piłkarze Barcy wymienili pięć szybkich podań z pierwszej piłki, a akcję zakończył Suarez strzałem do pustej bramki (wcześniej minął jeszcze bezradnego golkipera).

Wyrównał rekord

Katalończycy całkowicie panowali na boisku. W 84. min Messi poradził sobie z dwoma obrońcami i po raz drugi wpakował piłkę do siatki. To czternasty gol Argentyńczyka w sezonie La Liga. Jednocześnie Messi zrównał się z legendarnym Niemcem Gerdem Muellerem z Bayernu Monachium, w rekordowej ilości goli strzelonych dla klubu w jednej z czołowych europejskich lig. Obaj mają ich po 525.

Po niedzielnym zwycięstwie 2:0 Barcelona prowadzi w tabeli ligi hiszpańskiej z pięcioma punktami przewagi nad Valencią, sześcioma nad Atletico Madryt i ośmioma nad Realem Madryt.