Real rozbił rywala. "Impreza na koszt BBC"

Real Madryt pokonał u siebie Alaves 4:0. Dwa gole wbił Cristiano Ronaldo, który jest już o krok od 300. bramki w lidze hiszpańskiej.

Gospodarze długo nie mogli sforsować defensywny 16. zespołu tabeli. Udało się dopiero przed przerwą. W 44. minucie Ronaldo strzelił pierwszego gola po podaniu piętą Karima Benzemy.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Francuz znów wystąpił w roli głównej. Tym razem asystował przy bramce Garetha Bale'a. W 61. minucie drugie trafienie zaliczył Rolando. To był 14. gol Portugalczyka w tych sezonie i 299. w lidze hiszpańskiej.

Ronaldo oddał karnego

Wynik spotkania przed końcem ustalił z rzutu karnego Benzema. Real odniósł szóste zwycięstwo w siedmiu ostatnich ligowych spotkaniach.

To był też pierwszy od dawna mecz Królewskich, w którym o dobry rezultat zatroszczyły się największe gwiazdy. "Apoteoza BBC" - zatytułował relację z Santiago Bernabeu dziennik "Marca".

"Real wreszcie dominował od początku do końca, a swoje piętno na wyniku odcisnęła "Wielka Trójka". O jej zaangażowaniu, współpracy i nastroju najlepiej świadczy fakt, że Ronaldo oddał karnego Benzemie, by i on miał gola" - skomentowała gazeta.

Na ten sam aspekt zwrócił uwagę dziennik "As". "Impreza na koszt BBC" - podsumowano spotkanie.