tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Prezes klubu rzucił się na telewizyjnego eksperta. "Uderzył mnie w twarz"

Prezes klubu rzucił się na telewizyjnego eksperta. "Uderzył mnie w twarz"
Foto: Teleclub/Twitter, PAP/EPA Ekspert został zaatakowany, bo krytykował

Były selekcjoner szwajcarskiej reprezentacji piłkarskiej - Rolf Fringer został zaatakowany fizycznie przez prezesa FC Sion - Christiana Constantina. Działacz chciał w ten sposób wyrównać rachunki z Fringerem, który wcześniej krytykował jego i klub. Fragment zdarzenia zarejestrowała telewizyjna kamera.

Do zdarzenia doszło w czwartek po wyjazdowym meczu Sionu z Lugano (2:1). Na nagraniu widać, jak Constantin uderza leżącego już na ziemi Fringera otwartą ręką, mówi coś do niego i po chwili odchodzi. Materiał opublikowała stacja Teleclub, w której były selekcjoner jest teraz ekspertem.

 

 

- Uderzył mnie w twarz trzy lub cztery razy. Cały czas trzymałem mikrofon, nie miałem zamiaru mu oddać. Myślałem: to nie może dziać się naprawdę - mówił o tym, co stało się wcześniej poszkodowany. - Uciekałem i w pewnym momencie potknąłem się o kamerę. Wtedy dostałem jeszcze kopniaka - dodał.

"Miesza mnie z błotem"

Constantin niczego się nie wypierał. Motywy swojego zachowania wyjaśnił niedługo potem przed kamerami Teleclubu. Tłumaczył, że w tygodniu poprzedzającym spotkanie, a także wcześniej, był przez Fringera krytykowany oraz źle traktowany.

- Kiedy ktoś ciebie atakuje, musisz się bronić. Teraz wszystko zostało wyjaśnione. Złapałem go, a potem kopnąłem w plecy. To nie było właściwe zachowanie, ale jest mi z tym dobrze - przyznał przed kamerami. Wyraźnie był jeszcze roztrzęsiony.

"Miesza mnie z błotem"

Co konkretnie miał na myśli mówiąc o złym traktowaniu?

- Miesza mnie z błotem od kilku miesięcy. Ostrzegałem go, że jeżeli dalej będzie mnie znieważał, to w końcu zareaguję. W środę zrobił to ponownie - mówił Costantin. Chodziło mu o wyemitowany na antenie Teleclubu program "Kick-Off". Fringer nazwał go wtedy między innymi "narcyzem", a sposób w jaki Constantin zarządza klubem określił jako "śmieszny".

Władze szwajcarskiej ekstraklasy potwierdziły, że w związku z incydentem rozpoczęły już postępowanie dyscyplinarne. Ale sprawa i tak swój finał będzie mieć w sądzie. Fringer oskarżył prezesa o naruszenie nietykalności, ten zarzuca mu z kolei zniesławienie.

Zrezygnował

Constantin - z zawodu architekt - jest jednocześnie prezesem i właścicielem Sionu. W Szwajcarii angażuje się nie tylko w piłkę nożną. Do piątku pełnił funkcję wiceprezydenta komitetu promującego starania Sionu o przyznanie zimowych igrzysk olimpijskich w 2026 roku. Po czwartkowym zajściu złożył rezygnację ze stanowiska. Ta od razu została przyjęta przez prezydenta komitetu - Jeana-Philippe'a Rochata.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.