Zmazali plamę po Lidze Mistrzów. City zaszalało

Za wpadkę z Lyonem w Lidze Mistrzów piłkarze Manchesteru City zrewanżowali się na stadionie Cardiff City. Obrońcy tytułu w 6. kolejce Premier League urządzili sobie ostre strzelanie, wygrali 5:0. Efektownie zagrał również Liverpool, ale kolejne punkty stracił Manchester United.

City wyścig po tytuł w Anglii zaczęło całkiem udanie. Przed sobotą miało cztery zwycięstwa i remis, cały czas trzymając kontakt z bezbłędnymi Chelsea i Liverpoolem (po 15 punktów). Gorzej Manchesterowi Pepa Guardioli poszedł start w Lidze Mistrzów. Porażkę 1:2 na własnym stadionie z trzecim zespołem Ligue 1 poprzedniego sezonu uznano za sensację.

Mimo to faworyt meczu na Cardiff City Stadium mógł być jeden. Walijczycy jeszcze nie wygrali w tym sezonie, a w ostatniej kolejce dostali lanie od Chelsea (1:4). I faktycznie, grano do jednej bramki.

Obywatele rządzili absolutnie, od początku do samego końca. Zadali trzy ciosy jeszcze przed przerwą (Sergio Aguero, Bernardo Silva, Ilkay Guendogan), a później dołożyli dwa (Riyad Mahrez).

Pędzą jak szaleni

Szóste zwycięstwo w sezonie odniósł Liverpool, który notuje najlepszy start w historii. The Reds rozprawili się z Southampton Jana Bednarka (polski obrońca grał od 55. minuty) 3:0 i przynajmniej do niedzieli, do meczu Chelsea, będą liderem ekstraklasy. Strzelanie w mieście Beatlesów zaczęło się od gola samobójczego (Wesley Hoedt), później trafiali już tylko miejscowi (Joel Matip i Mohamed Salah).

Niespodzianką skończyło się spotkanie Manchesteru United z Wolverhampton. Czerwone Diabły po trzech wyjazdowych zwycięstwach z rzędu potknęli się u siebie. Zremisowali 1:1 (Fred dla MU i Joao Moutinho dla Wilków).

Gospodarzy nie natchnęła obecność na trybunach Aleksa Fergusona, który doszedł do siebie po wylewie krwi do mózgu. To jego pierwsza obecność na Old Trafford od kwietnia.