W Manchesterze już mrożą szampany. Tytuł coraz bliżej

Już tylko trzech zwycięstw potrzebują piłkarze Manchesteru City, by cieszyć się z mistrzostwa Anglii. W poniedziałek zespół Pepa Guardioli pokonał na wyjeździe Stoke 2:0.

Chociaż Garncarze, jak mówi się o drużynie Stoke, okupują przedostatnie miejsce w tabeli Premier League, kibice zdecydowanego lidera mogli mieć lekkie obawy przed starciem zamykającym 30. kolejkę.

Otóż The Citizens nie wygrali z tym rywalem obu ligowych meczów od sezonu 1998/99! To było jeszcze w czasach, gdy oba zespoły grały w League One, czyli na trzecim poziomie rozgrywkowym.

Bohater z Hiszpanii

Zła passa trwała do poniedziałku. Przyjezdni pokazali rywalom miejsce w szyku. Wygrali 2:0, a ich bohaterem był David Silva. 32-letni pomocnik trafił już w 10. minucie, kolejne dorzucił po przerwie.

Na osiem kolejek przed końcem ekipa Pepa Guardioli ma aż 81 punktów i bezpieczne szesnaście przewagi nad zajmującym drugie miejsce rywalem zza miedzy Manchesterem United. To oznacza, że już tylko trzech zwycięstw potrzebują The Citizens, by cieszyć się z mistrzostwa Anglii. A w najbliższych trzech spotkaniach zagrają z Evertonem, Manchesterem United i Tottenhamem.

- Nasz klub nie ma w swojej historii wielu tytułów. Zdobycie go jak najszybciej to będzie dla nas korzystne, ale nie jest istotne, gdzie go wygramy - oznajmił hiszpański menedżer.