Fabiański obronił karnego Rooneya. Potem było już tylko gorzej

Gdy tuż przed końcem pierwszej połowy starcia z Evertonem Łukasz Fabiański obronił rzut karny, wydawało się, że to może być jego mecz. Niestety, przy dobitce był już bez szans. Tak jak przy dwóch pozostałych bramkach dla liverpoolczyków. Skończyło się porażką Swansea 1:3.

Po wpuszczeniu czterech bramek przeciwko pędzącemu po mistrzostwo Anglii Manchesterowi City, Łabędzie chciały nieco zrehabilitować się w starciu z Evertonem.

Miłe złego początki

Jednak już w 5. minucie Paul Clement był zmuszony do przeprowadzenia zmiany, po tym jak z boiska zszedł kontuzjowany Wilfried Bony. Kibice Swansea zaczynali obawiać się o wynik, aż tu nagle w 35. minucie po rzucie rożnym piłka trafiła do niepilnowanego Leroya Fera, a ten z czterech metrów umieścił ją w siatce. Niespodzianka.

Radość Łabędzi trwała tylko nieco ponad 10 minut. Sędzia podyktował rzut karny za faul Roque Mesy na Aaronie Lennonie. Do jedenastki podszedł Wayne Rooney, ale Fabiański wyczuł Anglika.

Wyciągnął się jak struna i fantastycznie wybił piłkę. Przy dobitce Dominica Calverta-Lewina był już bezradny.

Jeszcze mniej do powiedzenia miał w 64. minucie, gdy z dystansu pięknie przymierzył Gylfi Sigurdsson. Potem Polakowi zrewanżował się też Rooney. Także z jedenastu metrów. Ale tym razem uderzenie Anglika było piekielnie mocne, nie do obrony.

Po osiemnastu kolejkach Swansea z dwunastoma punktami zamyka tabelę Premier League. Ma tylko trzy wygrane, porażek - aż dwanaście.