Koszmarne Diabły. Kompromitacja United

Niespodzianka w Premier League. Skazani na pożarcie i typowani do spadku piłkarze Brighton przechytrzyli Jose Mourinho i jego Manchester United. Wygrali 3:2.

Wszystkie trzy gole gospodarze strzelili w pierwszej połowie. W długiej historii występów w Premier League Czerwone Diabły dopiero dziesiąty raz dały sobie wbić tyle bramek przed przerwą i pierwszy od trzech lat.

Najpierw strzelił Glenn Murray, za chwilę Shane Duffy, a na sam koniec pierwszej połowy z rzutu karnego Pascal Gross. Kardynalne błędy w obronie Manchesteru przyniosły owoce. Dla United w pierwszej połowie zdążył trafić Romelo Lukaku.

Zmiany na nic

Mourinho starał się coś zrobić, żeby zmienić grę swojego zespołu. W przerwie dokonał dwóch roszad, po kwadransie drugiej odsłony kolejną, ale nic to nie dało. Niedokładność w podaniach u jego piłkarzy się mnożyła, a frustracja rosła. Co z tego, że faworyci byli częściej przy piłce, jak nie potrafili sobie stworzyć dogodną sytuację.

Rozmiary porażki w piątej minucie doliczonego czasu gry zmniejszył Paul Pogba. Brighton zapunktował pierwszy raz w sezonie.