Pierwszoligowiec zawstydził Piasta. Jest w ćwierćfinale

Poznaliśmy siódmego ćwierćfinalistę Pucharu Polski. Został nim pierwszoligowy Chrobry Głogów, który na własnym boisku pokonał ekstraklasowego Piasta Gliwice 2:1.

Ligowa rzeczywistość obu drużyn jest zgoła inna. Gliwiczanie po dziesięciu kolejkach ekstraklasy uzbierali ledwie osiem oczek, okupują przedostatnie miejsce i są - na razie - na kursie na pierwszą ligę. Pierwszą ligę, w której nieźle radzi Chrobry. Zawodnicy Grzegorza Nicińskiego są na czwartym miejscu, z tylko dwupunktową stratą do lidera Odry Opole.

A że ekstraklasa od pierwszej ligi poziomem nie różni się wiele, to w Głogowie o awansie zdecydowała aktualna forma - dalej zagrają gospodarze wtorkowego meczu.

Odrobili straty, wygrali

Pierwszoligowiec jest w ćwierćfinale, choć mecz 1/8 zaczął nie najlepiej. To Piastunki jako pierwsze cieszyły się z gola. Z rzutu rożnego dośrodkował Aleksander Jagiełło, a do główki najwyżej wyskoczył Maciej Jankowski.

Wyrównał jeszcze przed przerwą Mateusz Machaj. Były zawodnik m.in. Lechii Gdańsk i Śląska Wrocław zaskoczył bramkarza rywali sprytnym, płaskim strzałem z rzutu wolnego. Kwestię awansu na niespełna 25 minut przed końcem, strzałem głową rozstrzygnął Konrad Kaczmarek i Głogów może świętować. Teraz na piłkarzy tej ekipy czeka starcie z obrońcą tytułu Arką Gdynia.

Chrobry to drugi - obok Drutexu Bytovii Bytów - pierwszoligowiec w najlepszej ósemce Pucharu Polski. Szansę na na awans ma jeszcze Chojniczanka, która w środę podejmie Termalikę Bruk-Bet.