Dwie gwiazdy wieczoru, to i dwie szóstki. Oceniliśmy Polaków

Hat-trick Roberta Lewandowskiego zapewnił reprezentacji Polski kolejne cenne trzy punkty w meczu z Rumunią. Polacy wygrali 3:1, a kapitan musi cieszyć się z perfekcyjnej noty. Świetny zawody zaliczył jednak nie tylko on. Tak sport.tvn24.pl ocenił występ zwycięzców w skali 1-6.

Polska po sobotnim zwycięstwie jest już bliska zapewnienia sobie awansu na przyszłoroczne mistrzostwa świata.

Wojciech Szczęsny 4 - Wrócił do bramki kadry po dłuższej przerwie. W pierwszej części gry praktycznie bezrobotny. Wszystko, co musiał, pewnie wyłapał. Przy straconym golu nie miał zupełnie nic do powiedzenia.

Artur Jędrzejczyk 4 - W początkowych minutach aktywny w ofensywie, dobrze współpracował z Kamilem Grosickim. Z tyłu pewnie, nie dopuszczał do dośrodkowań w pole karne.

Michał Pazdan 4 - Kolejny pewny w jego wykonaniu mecz w reprezentacji. Rumuni nie atakowali często, dlatego miał więcej okazji do wyprowadzenia piłki. Uniknął błędów większych błędów.

Thiago Cionek 3,5 - Zastępował pauzującego za kartki Glika. Po koniec pierwszej połowy niepotrzebnie przetrzymał piłkę pod polem karnym i Szczęsny musiał wyłapywać dośrodkowanie.

Łukasz Piszczek 4,5 - Potwierdził świetną dyspozycję, którą imponował w ostatnich tygodniach w Borussii. Zupełnie nie dał się Rumunom rozpędzić na lewym skrzydle. Zaliczył kilka przechwytów, podłączał się do ataków. W końcówce popełnił jedyny błąd i pozwolił na dośrodkowanie.

Kamil Grosicki 4 - Widać było, że swój 50. występ w reprezentacji bardzo chce uczcić asystą lub golem. Jak zwykle bardzo aktywny, kilka razy z łatwością obiegał obrońców, ale brakowało precyzji w dośrodkowaniach i strzałach.

Krzysztof Mączyński 5 - Przedwcześnie opuścił boisko z kontuzją. Do tego momentu był jednym z najlepszych Polaków. Bardzo często przy piłce, dwa razy popisał się doskonałymi prostopadłymi podaniami. Tylko przez nieskuteczność kolegów skończył bez asysty. W kadrze znów pokazał swoje najlepsze oblicze.

Piotr Zieliński 6 - Dorósł wreszcie do roli reprezentanta. Aktywny, szukający prostopadłych podań. Duży plus za asystę przy drugim golu Lewandowskiego. Wywalczył też rzut karny. Świetny mecz.

Karol Linetty 3,5 - Najmniej efektowny z graczy środka pola. Swoją pracę jednak wykonał. Ocena byłaby wyższa, gdyby częściej starał się grać do przodu.

Jakub Błaszczykowski 3 - Widoczny, ale mało efektywny. Jak zwykle nieźle współpracował z Piszczkiem. Od niego wymagamy więcej.

Robert Lewandowski 6 - Znów fenomenalny występ. Prawdziwy kapitan. Rzuty karne to już jego specjalność. Do tego kapitalna bramka głową. Rumunom będzie śnił się po nocach. W dwóch meczach wbił im pięć goli.

Źródło: PAP / Bartłomiej Zborowski Lewandowski znów zachwycił

Grzegorz Krychowiak 3 - Zagrał przez kontuzję Mączyńskiego. Miał na pokazanie się całą drugą połowę, ale widać, że stracony czas w PSG odbija się na jego dyspozycji. Dopóki nie wróci do formy, nie będzie dla niego miejsca w pierwszym składzie kadry.