tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Państwowy bank wesprze ligowy futbol. "Żeby z młodych chłopaków wyrastały talenty"

zobacz więcej wideo »
Państwowy bank wesprze ligowy futbol. "Żeby z młodych chłopaków wyrastały talenty"
  • Premier: jestem szczęśliwy, że mamy narodowych czempionówPremier: jestem szczęśliwy, że mamy narodowych czempionów
  • Premier: piłka nożna bardzo angażuje PolakówPremier: piłka nożna bardzo angażuje Polaków
Foto: PAP/Leszek Szymański | Video: tvn24 Ekstraklasa ma nowego sponsora

PKO Bank Polski został głównym sponsorem polskiej ligi piłkarskiej. Ekstraklasa S.A. ogłosiła również, że sponsorem tytularnym rozgrywek nadal będzie Totalizator Sportowy z marką Lotto.

- Jestem szczęśliwy, że mamy narodowych czempionów, polskie firmy, które zdecydowały się wspierać ekstraklasę istotnymi kwotami, żeby to właśnie z młodych chłopaków wyrastały największe światowe talenty, które w przyszłości będą dawały nam radość ze zwycięstw – powiedział premier Mateusz Morawiecki, który uczestniczył w konferencji "Lotto Ekstraklasa – nowe otwarcie".

- Ekstraklasa to już nie jest tylko piłka nożna, to już nie jest tylko sport, to już nie jest tylko biznes, to jest coś więcej. I w tym "więcej" my, jako PKO BP, chcemy uczestniczyć - dodał prezes Zbigniew Jagiełło.

PKO BP stawia sobie ambitne cele. - Żeby za cztery, osiem lat młodych piłkarzy na boiskach ekstraklasy było coraz więcej. W perspektywie 5-10 lat chciałbym, żeby rozgrywki były wśród 10 najważniejszych lig w Europie – wymienił Jagiełło.

Nazwa bez zmian

Przez ostatnie dwa lata sponsorem tytularnym ekstraklasy była marka Lotto i pozostanie nim jeszcze co najmniej rok, choć podobnie jak z PKO BP nowa umowa wiąże je z piłkarską ekstraklasą na trzy najbliższe sezony.

- Totalizator Sportowy będzie z kibicami ekstraklasy już piąty sezon z rzędu. Przez pierwsze dwa lata byliśmy obecni z marką Keno, a już trzeci sezon funkcjonujemy jako partner tytularny z marką Lotto. Nowy kontrakt to nowe możliwości, które obejmują także wsparcie najmłodszych piłkarskich talentów – podkreślił prezes Zarządu Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik.

Jak poinformował prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki, duża część środków pozyskanych od sponsorów będzie przeznaczona na rozwój dzieci i młodzieży oraz na wspieranie młodych utalentowanych graczy, którzy już występują w ekstraklasie. - Chodzi o zawodników poniżej 23. roku życia - doprecyzował.

Zgodnie z umowami logotypy marki Lotto i największego polskiego banku będą widoczne na koszulkach 16 drużyn - z przodu i na rękawie, na wszystkich stadionach oraz podczas telewizyjnych transmisji meczów.

Dwukrotny wzrost

Dzięki wsparciu sponsorów przychody Ekstraklasy SA wzrosną dwukrotnie w porównaniu do poprzedniego sezonu.

- Cała piramida sponsorska z Totalizatorem Sportowym i PKO BP na czele, ale i z 16 innymi partnerami, przez rok urosła dwukrotnie i w sumie osiągnęła kwotę około 30 milionów złotych. To oznacza, że na konto każdego klubu w tym sezonie wpłynie w tego tytułu prawie dwa miliony złotych. W kolejnych sezonach będą to jeszcze większe kwoty – wyliczył Animucki.

W trwających kilka miesięcy negocjacjach brali udział m.in. prezesi Lecha Poznań – Karol Klimczak i Legii Warszawa – Dariusz Mioduski.

- Bardzo interesujące są kierunki wydatkowania tych pieniędzy. Przedstawiciele Totalizatora Sportowego i PKO BP chcą, aby te środki były wydawane na budowę akademii i szkolenie młodzieży. Totalizator współpracował z nami już dwa lata i należy się cieszyć, że pozostaje na kolejne trzy. Najtrudniej bowiem utrzymać partnera. Po podziale środków do każdego klubu ma trafić około dwa mln zł. Rada Nadzorcza Ekstraklasy S.A. kończy właśnie prace nad modelem podziału środków, gdzie beneficjentami tego systemu będą kluby, które szkolą, a potem korzystają na boisku z zawodników do 23. roku życia. To jest najbardziej istotne – tłumaczył Klimczak, który pełni obowiązki szefa Rady Nadzorczej Ekstraklasy S.A.

Sezon 2018/19 rozpocznie się w piątkowe popołudnie. O 18 debiutująca w najwyższej klasie rozgrywkowej Miedź Legnica zagra z Pogonią Szczecin.

Źródło: PAP/Leszek Szymański Konferencja odbyła się na Stadionie Narodowym

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.