zobacz więcej wideo »
  • Moment kontuzji MilikaMoment kontuzji Milika
  • Kontuzja MilikaKontuzja Milika
  • Kolejna kontuzja Arkadiusza Milika. Czy wróci do formy na mundial w Rosji?Kolejna kontuzja Arkadiusza Milika. Czy wróci do formy na...

Piłkarze Napoli nie pozostają obojętni na problemy zdrowotne Arkadiusza Milika. Przed meczem Ligi Mistrzów przeciwko Feyenoordowi zrobili sobie wspólne zdjęcie z banerem z przekazem właśnie dla Polaka. Już w jego trakcie - po strzeleniu gola - cieszyli się z jego koszulką. Wcześniej wpadkę zaliczył inny z polskich piłkarzy neapolitańczyków - Piotr Zieliński. Całe spotkanie włoska drużyna wygrała 3:1.

Wszystkie mecze ligi włoskiej można oglądać na kanałach ELEVEN SPORTS w player.pl

"Arek czekamy na ciebie" - taki napis na banerze zaprezentowali piłkarze Maurizio Sarriego przed pierwszym gwizdkiem meczu z Feyenoordem.

Za ich sprawą o polskim napastniku przypomnieliśmy sobie już po siedmiu minutach gry. Wtedy to prowadzenie włoskiej ekipie zapewnił Lorenzo Insigne. Filigranowy pomocnik momentalnie ruszył ku ławce rezerwowych swojej ekipy, poprosił o koszulkę Milika, by ją zaprezentować stadionowi, a bramkę zadedykować kontuzjowanemu.

Koszulkę dostał od Zielińskiego. I tu nastąpiła wpadka - drugi z Polaków zamiast trykotu Milika, podał Włochowi... swój. Insigne szybko się zorientował i po chwili miał już w rękach właściwą koszulkę.

Znów pamiętali

To nie pierwszy wyraz wsparcia kolegów klubowych dla Polaka. W poniedziałek zamieścili w sieci filmik, w którym życzą mu szybkiego powrotu do zdrowia.

Krótki występ

Polak zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie w końcówce sobotniego meczu ligowego ze SPAL (3:2), w którym na boisko wszedł w 70. minucie, zmieniając Piotra Zielińskiego. W 88. minucie gry biegł do piłki, a hamując ciężar ciała przeniósł na prawą nogę. Po chwili upadł na murawę i trzymał się za kolano. Na boisku pojawiły się nosze, ale ostatecznie zszedł o własnych siłach, jednak wyraźnie utykał. Badania przeprowadzone w niedzielę wykazały, że kontuzja jest poważna i konieczna będzie interwencja chirurgiczna.

Operację przeszedł w poniedziałek w Rzymie. Jak twierdzi profesor Pier Paolo Mariani, który ją przeprowadził, do gry ma wrócić za około pięć miesięcy.

Miał jechać na kadrę

Milik był powołany przez selekcjonera Adama Nawałkę na najbliższe mecze eliminacji mistrzostw świata z Armenią (5 października w Erywaniu) i Czarnogórą (8 października w Warszawie). W drużynie narodowej wystąpił dotychczas 36 razy i zdobył 12 goli. Ostatniego we wrześniowym spotkaniu z Kazachstanem (3:0) w kwalifikacjach mundialu.