Szpital w Bayernie. "Kołdra robi się krótka"

Bayern okupił zwycięstwo z Anderlechtem w Lidze Mistrzów kontuzjami dwóch kolejnych podstawowych zawodników. - W tym momencie nie możemy sobie pozwolić na przestoje, ale kołdra robi się coraz krótsza - obrazowo ocenił trudną sytuację kadrową Bawarczyków trener Jupp Heynckes.

Bawarczycy od początku sezonu zmagają się z kontuzjami podstawowych zawodników. Nawet jeśli ktoś wróci do zdrowia, od razu ze składu wypada ktoś inny.

W meczu Ligi Mistrzów z Anderlechtem urazów nabawili się Thiago Alcantara i Arjen Robben. Obaj nie mogli kontynuować gry i musieli szybko zejść z boiska (odpowiednio w 44. i 48. minucie). Już po meczu było wiadomo, że poważniejszy problem ma Hiszpan.

Kilka miesięcy przerwy

- To ciężka kontuzja mięśnia - zdradził Heynckes. - On wrócił z urazem po zgrupowaniu reprezentacji. To może mieć ze sobą związek - ocenił szkoleniowiec Bayernu.

Thiago Alcantara nie zagrał w ostatnim meczu ligowym z Augsburgiem (3:0), ponieważ miał krwiaka w okolicach kolana. Klub nie podał jeszcze oficjalnej diagnozy obecnego urazu. Dyrektor sportowy Bayernu Hasan Salihamidzic stwierdził jednak po meczu, że przerwa w grze Hiszpana może potrwać nawet kilka miesięcy.

Wieści w sprawie Robbena są bardziej optymistyczne. - On uważa, że nie będzie źle. To raczej łagodny ból mięśnia - powiedział na gorąco po spotkaniu z Fiołkami Heynckes. Holender prawdopodobnie nie zagra w sobotnim meczu Bundesligi z Borussią Moenchengladbach.

Trener Bayernu do końca roku nie będzie mógł skorzystać z kilku kluczowych piłkarzy. Kontuzje ciągle leczą: Thomas Mueller, Franck Ribery, Kingsley Coman, Manuel Neuer, Rafinha i David Alaba.

Źródło: PAP/EPA Thiago będzie musiał odpocząć od piłki