tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Odmówiły wyjścia na mecz. Chcą podwyżki o 342 procent

Odmówiły wyjścia na mecz. Chcą podwyżki o 342 procent
Foto: Kw0 / Wikipedia | Video: Wikipedia Dunki postanowiły zaprotestować

Towarzyski mecz reprezentacji piłkarek Danii i Holandii, który miał być rozegrany w piątek w Horsens, został odwołany z powodu... strajku płacowego, do jakiego doszło w ekipie duńskiej. Wicemistrzynie Europy domagają się dużej podwyżki.

Związek zawodniczek od dłuższego czasu prowadził z macierzystą federacją (DBU) negocjacje dotyczące podwyższenia wysokości tzw. startowego.

Według doniesień duńskich mediów, piłkarki domagają się wzrostu wynagrodzeń na drużynę o 6 milionów koron (czyli około 3,4 mln złotych) w ciągu dwóch lat. Tamtejsze media obliczyły, że byłby to wielki skok w stosunku do obecnych wypłat - o 342 procent!

Rozczarowaliśmy wielu fanów

Duńska federacja była skłonna podnieść stawki maksymalnie o 46 procent, czyli o 800 tys koron w dwa lata (z 1,750 mln do 2,550 mln koron). To stanowczo odbiegało od kwoty 7,735 mln koron, jakiej żądały zawodniczki. Wobec takich rozbieżności nie udało się osiągnąć porozumienia i piłkarki podjęły ostateczną decyzję o rezygnacji z gry.

- To żałosna sytuacja, jest nam bardzo przykro. Wiem, że rozczarowaliśmy wielu fanów, którzy czekali na ten ważny mecz - powiedział rzecznik DBU Kim Hallberg.

Nie ma dobrej woli?

Brakiem pozytywnej reakcji ze strony DBU była zaskoczona kapitan zespołu Pernille Harder.

- Liczyłyśmy na zrozumienie naszej sytuacji. Wzywam do powrotu do negocjacji. My przecież chcemy grać, ale do tego potrzebne jest porozumienie i dobra wola obu stron - wyjaśniła Harder.

Obecnie Dunki zarabiają za grę w reprezentacji około 3-4 tysiące koron miesięcznie (1,7-2,3 tys złotych). Związek chce, by dostawały blisko dwa razy tyle. To jednak ich nie satysfakcjonuje.

Piątkowy mecz w Horsens miał być rewanżem za finał mistrzostw Europy, w którym 6 sierpnia 2017 roku w Enschede Holenderki pokonały Dunki 4:2. Mistrzostwa Europy kobiet rozgrywane są od 1984 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.