Mecz w rocznicę zamachów. Niemcy znowu grali do końca

Od wielu lat piłkarze reprezentacji Niemiec i tamtejszych klubów znani są z tego, że zawsze grają do końca. We wtorek mistrzowie świata spotkali się z Francją w drugą rocznicę zamachu terrorystycznego w Paryżu. W Kolonii skończyło się remisem 2:2, bo zespół Joachima Loewa znowu... grał do ostatniej minuty.

W listopadzie 2015 roku dziewięciu mężczyzn zaatakowało kilka punktów w stolicy Francji. Na stadionie Stade de France, gdzie trwał mecz gospodarzy z Niemcami, trzech dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego wysadziło się w powietrze, zabijając jedną osobę i raniąc kilkadziesiąt kolejnych. W skoordynowanych zamachach zginęło łącznie 130 osób, a ponad 350 zostało rannych.

We wtorek minęło dokładnie dwa lata od tamtego wydarzenia.

Źródło: EPA/FRIEDEMANN VOGEL Meczom towarzyskim towarzyszyła nowa piłka MŚ

Półtora roku niepokonani

I znów, tym razem w Kolonii, spotkały się w meczu towarzyskim. Bliżej wygranej byli wicemistrzowie Europy, którzy dwukrotnie prowadzili po dwóch golach Alexandre'a Lacazette'a. Ekipa Die Mannschaft jednak za każdym razem doprowadzała do remisu. Najpierw w 56. minucie Timo Werner, a w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Lars Stindl. W ten sposób gospodarze w ostatniej chwili uratowali się przed pierwszą w tym roku porażką.

Mistrzowie świata po raz ostatni schodzili z boiska pokonani w meczu z... Francją. Było to 7 lipca 2016 roku w półfinale mistrzostw Europy (0:2).

Rosjanie postraszyli

Świetne widowisko i jeszcze więcej goli, bo aż sześć, zobaczyli kibice w Sankt Petersburgu w meczu gospodarzy przyszłorocznego mundialu Rosji i Hiszpanii. "La Roja" jak zwykle grała efektownie w ofensywie, ale popełniła kilka prostych błędów w obronie.

Gdy najpierw Jordi Alba, a potem Sergio Ramos strzelili po golu, wydawało się, że Hiszpanie mają wszystko pod kontrolą, ale przed przerwą stratę zmniejszył Fiodor Smołow, a niedługo po zmianie stron do wyrównania doprowadził Aleksiej Miranczuk. Niespełna 120 sekund później Ramos po raz drugi wykorzystał jedenastkę i przywrócił prowadzenie gości. Ostatnie słowo należało do Sbornej, prowadzonej przez byłego trenera Legii Warszawa Stanisława Czerczesowa. W 70. minucie efektownym, mocnym strzałem zza pola karnego popisał się Smołow.

Źródło: EPA/ANATOLY MALTSEV Rosjanie uratowali remis

Hiszpania jest niepokonana już od 16 spotkań, ale wtorkowy remis z gospodarzami mundialu w 2018 roku zakończył serię sześciu zwycięstw.

Miał być hit...

Goli nie doczekali się kibice na Wembley w meczu Anglików z Brazylijczykami. We wtorek pochwalić można jedynie grę w defensywie obu zespołów. Okazji podbramkowych było niewiele, a blisko 85 tysięcy kibiców na legendarnym stołecznym stadionie nie zobaczyło spektaklu, jakiego oczekiwało.

Źródło: EPA/ANDY RAIN Anglicy znowu na zero, Neymar też

Najbliżej zdobycia bramki w ekipie gości byli Fernandinho i Paulinho. W zespole gospodarzy dobrą okazję zmarnował debiutant Dominik Solanke. To drugi z rzędu bezbramkowy remis Anglików. W piątek takim samym wynikiem zakończył się ich sparing z Niemcami, również na Wembley.