Tabletka pomogła. Messi łyknął i strzelił jubileuszowego gola

Piękny jubileusz Leo Messiego. Barcelona pokonała 3:1 Olympiakos, a Argentyńczyk strzelił swojego setnego gola w europejskich pucharach. Zanim trafił do siatki, musiał przyjąć tabletkę z glukozą i jak się okazało - pomogło.

Najlepszy piłkarz Dumy Katalonii trafił w 60. minucie, bezpośrednio z rzutu wolnego. Gol był to niezwykle ważny, bo na 2:0 w momencie, kiedy hiszpańska ekipa grała w osłabieniu po czerwonej kartce Gerarda Pique.

Skończyło się 3:1, bo trafienie zaliczył też Lucas Digne, a Dimitros Nikolaou z Olympiakosu skierował piłkę do własnej i do właściwej siatki. Barca z kompletem zwycięstw i dziewięcioma punktami prowadzi w tabeli grupy D Ligi Mistrzów i pewnie zmierza do 1/8 finału.

Dla samego Messiego gol strzelony mistrzom Grecji był szczególny, bo już setny na europejskiej arenie. Aż 97 z tym bramek Argentyńczyk zdobył w Lidze Mistrzów. Więcej - 110 - ma tylko Cristiano Ronaldo.

As Barcelony zanotował tym samym również 50 trafienie w tym roku kalendarzowym.

Miał przy sobie

Do ciekawej sytuacji doszło w 10. minucie środowego meczu. Wtedy to telewizyjne kamery zarejestrowały jak Messi wyciąga coś spod piłkarskiego ochraniacza i wkłada do ust. Według radia "Catalunya", była to tabletka z glukozą. Piłkarz musiał ją przyjąć, by kontrolować nudności, na które od czasu do czasu cierpi przed i po meczach.