Glik poobijany, jego kolega rekordowy. Nie ma skuteczniejszego

Siódmy ligowy mecz i szóste zwycięstwo. Piłkarze Monaco urządzili sobie trening strzelecki przed Ligą Mistrzów. W piątkowy wieczór Kamil Glik i spółka pokonali na wyjeździe Lille 4:0.

Polski piłkarz po raz kolejny rozegrał całe spotkanie, choć dwa razy mocno oberwał. Najpierw w 58. minucie, po dośrodkowaniu Joao Moutinho, w walce o piłkę dostał w twarz od rywala, a drugi raz, w końcówce, łokciem.

Lepszy od Messiego, Dybali i "Lewego"

Jego zespół miał zdecydowaną przewagę, młoda ekipa Lille prowadzona przez Marcelo Bielsę nie potrafiła sobie poradzić z bardziej doświadczonymi rywalami, choć początek nie zapowiadał, że porażka będzie tak dotkliwa.

Szybko jednak okazało się, że gospodarze nie radzili sobie z defensywą wicelidera tabeli, której grą kierował Glik. Już do przerwy klub z Księstwa prowadził 2:0 po golach sprowadzonych latem Stevana Joveticia i Rachida Ghezzala.

Druga połowa była popisem Rademela Falcao, który trafił dwa razy, notując 10. i 11. bramkę w sezonie. Kolumbijski snajper ma powody do radości, ponieważ jako pierwszy piłkarz z pięciu najsilniejszych lig europejskich przekroczył granicę dziesięciu goli w rozgrywkach krajowych. A inni? Leo Messi lideruje klasyfikacji strzelców Primera Division z dziewięcioma golami, jedno trafienie mniej ma w Serie A napastnik Juventusu Paulo Dybala, natomiast w Bundeslidze Robert Lewandowski zdobył siedem bramek.

Po piątkowej wygranej Glik napisał na Twitterze: "Kolejne ważne, fajne i w dobrym stylu zwycięstwo! We wtorek LM". Tam jego drużynę czeka domowe starcie z FC Porto.