Liga Mistrzów to jego rozgrywki. Ronaldo z kolejnymi rekordami

Lepiej nie drażnić Cristiano Ronaldo. Portugalczyk, który w lidze zawodzi na całej linii, kolejny raz pokazał, że najlepiej czuje się w Lidze Mistrzów. Dzięki dubletowi ustrzelonemu na Cyprze APOEL-owi, CR7 śrubuje kolejne rekordy.

Zgodnie z przewidywaniami, obrońcy tytułu nie dali żadnych szans rywalowi w Nikozji. Już na przerwę schodzili prowadząc 4:0 po dwóch trafieniach Karima Benzemy i jednym Luki Modricia oraz Nacho. To najwyższe prowadzenie po pierwszych 45 minutach Królewskich w meczu wyjazdowym Ligi Mistrzów.

Druga połowa była popisem Ronaldo, który w odstępie pięciu minut strzelił dwa gole. Skończyło się pogromem 6:0. Real tym samym odniósł najwyższe zwycięstwo wyjazdowe w tych rozgrywkach od września 1978 roku. Do wyrównania najwyższej wygranej w historii LM zabrakło mu dwóch bramek (w grudniu 2015 Królewscy pokonali u siebie Malmoe 8:0).

Najwięcej w roku i dla jednego klubu

Po meczu najwięcej mówi się o CR7, który we wtorek rozegrał 20. mecz z rzędu w Lidze Mistrzów i w każdym z nich przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Strzelił swojego siódmego i ósmego gola w tej edycji. Jest oczywiście liderem klasyfikacji strzelców, a także ze 113 trafieniami liderem klasyfikacji wszech czasów Champions League.

Okrągłą setkę strzelił tylko dla Realu, co czyni go pierwszym zawodnikiem, który ma na swoim koncie najwięcej bramek zdobytych dla jednego klubu w europejskich pucharach (98 w LM i dwa w Superpucharze Europy).

Ronaldo jest również pierwszym piłkarzem w historii LM, który w jednym roku kalendarzowym strzelił aż 18 goli. Dziesięć z nich uzyskał w fazie pucharowej zeszłego sezonu. Portugalczyk będzie mógł w tym roku jeszcze wyśrubować osiągnięcie 6 grudnia - na zakończenie fazy grupowej Real zmierzy się wtedy z Borussią Dortmund.