Chelsea upokorzyła Azerów. Awans ma w kieszeni

Chelsea pokonała na wyjeździe Karabach Agdam 4:0 i na kolejkę przed końcem fazy grupowej ma już w kieszeni awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. W drużynie z Azerbejdżanu od początku do końca zagrał Jakub Rzeźniczak.

- To najważniejszy mecz w dotychczasowej części sezonu. Jeśli wygramy, zapewnimy sobie awans do następnej fazy rozgrywek. To bardzo ważne, ponieważ okres do stycznia będzie dla nas bardzo trudny - mówił przed spotkaniem trener londyńczyków Antonio Conte.

Karabach postawił się jego piłkarzom tylko w pierwszym kwadransie. Wyprowadzał groźne kontry, po jednej z nich mógł strzelić nawet gola. Blisko był Michel, którego strzał trafił w poprzeczkę. Nadzieje gospodarzy prysnęły chwilę później. Za faul w polu karnym z boiska wyleciał Raszad Sadygow, a z jedenastu metrów piłkę do siatki posłał Eden Hazard.

Mieli z górki

Od tego momentu na boisku rządzili goście. Jeszcze przed przerwą obronę Karabachu rozpracował duet Hazard-Willian. Podawał pierwszy, drugi podwyższył prowadzenie. Belg był jednym z najaktywniejszych zawodników w ekipie gospodarzy. Kilka razy starł się z Rzeźniczakiem. Po jednym z ostrych wejść w pomocnika Chelsea żółtą kartkę zobaczył właśnie polski zawodnik.

W drugiej połowie londyńczycy nie forsowali tempa, a mimo to potrafili stworzyć kilka groźnych okazji. Doczekali się kolejnego rzutu karnego. Ponownie faulowany był Wilian, skutecznym egzekutorem okazał się Cesc Fabregas, bo Hazarda na boisku już nie było.

Chelsea nie miała dość. Na miano gracza meczu pracował wspomniany Willian. Kilka minut przed końcem Brazylijczyk zapisał na koncie drugiego gola, popisując się ładnym uderzeniem z dystansu.

Zamykają tabele

W sumie w dwumeczu piłkarze konto zaaplikowali Azerom aż dziesięć goli. W pierwszym spotkaniu, na Stamford Bridge rozgromili ich 6:0.

Karabach jest ostatni w grupie. Stracił szansę na zajęcie trzeciego miejsca, co oznacza, że wiosną nie zagra nawet w Lidze Europy.