"Lekcja futbolu". Rzeźniczak znowu zaczyna Ligę Mistrzów od 0:6

Rok temu piłkarze Legii bez Jakuba Rzeźniczaka w składzie na inaugurację Ligi Mistrzów ulegli Borussii Dortmund aż 0:6. Los zadbał o to, by Polak też doświadczył podobnego przeżycia. W równie mocny sposób z rozgrywkami przywitał się w barwach Karabachu w Londynie z Chelsea.

Gdy dwanaście miesięcy temu piłkarze BVB bawili się na Łazienkowskiej, Rzeźniczaka nie było nawet w kadrze Legii na to spotkanie. Od pierwszej do ostatniej minuty wystąpił za to w rewanżu, jak i pozostałych czterech meczach ze Sportingiem i Realem.

Latem odszedł do Karabachu. To że była to słuszna decyzja, okazało się już kilka miesięcy później, gdy wywalczył z azerską drużyną historyczny awans do Ligi Mistrzów. Rywale w grupie z najwyższej półki: Chelsea, Atletico i Roma.

Blisko do rekordu

Przed pierwszym meczem, z londyńczykami, wziął udział w konferencji prasowej na której przekonywał: "nie boimy się, będziemy walczyć, postaramy się sprawić niespodziankę".

Na Stamford Bridge szybko okazało się, że od słów do czynów jest daleka droga. Polski obrońca zaczął mecz na lewej stronie obrony, ale wkrótce potem przeszedł na środek. Do przerwy było tylko 0:2 po trafieniach Pedro i Davide Zappacosty. Za to w drugiej połowie The Blues dali koncert gry i wygrali ostatecznie 6:0. Swoje bramki dołożyli Cesar Azpilicueta, Tiemoue Bakayoko Michy Batshuayi i samobójczą Maksim Medvedev.

To było mocne zderzenie z elitą. "Lekcja futbolu" - napisał na Twitterze po meczu "Rzeźnik".

Wtorkowe zwycięstwo Chelsea jest jednym z najwyższych w historii piłkarskiej Ligi Mistrzów. "Rekordem" pozostają wygrane 8:0 Liverpoolu z Besiktasem w listopadzie 2007 roku oraz osiem lat później takie samo zwycięstwo Realu nad Malmoe.

Starcie w Londynie pokazało, że Karabachowi może być trudno o jakiekolwiek punkty w fazie grupowej.