Gol Zielińskiego dla Napoli. Glik poza pucharami

RB Lipsk rozbił na wyjeździe Monaco 4:1, kończąc przygodę zespołu Kamila Glika z Ligą Mistrzów. Swoje szanse na wyjście z grupy przedłużyło Napoli. Włoski zespół pokonał u siebie Szachtara Donieck 3:0, a jedną z bramek zdobył reprezentant Polski Piotr Zieliński.

Napoli przystępowało do wtorkowego meczu z nożem na gardle. Aby nie stracić szans na awans, drużyna polskiego pomocnika musiała na swoim boisku Szachtara pokonać. Mecz długo nie układał się po myśli gospodarzy, przełom nastąpił dopiero po przerwie.

Bramkarza gości pokonał Lorenzo Insigne. I to w nieprawdopodobny sposób. Fenomenalny strzał z około trzydziestu metrów wylądował pod poprzeczką.

Źródło: PAP/EPA/CESARE ABBATE Lorenzo Insigne popisał się kapitalnym uderzeniem

Po objęciu prowadzenia Napoli na chwilę zgasło. W polu karnym gospodarzy kilka razy zrobiło się nerwowo. Sytuację mógł uspokoić Zieliński. Polak miał świetną sytuację, ale uderzając na pustą bramkę z pola karnego przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Bramkarza Szachtara nasz reprezentacyjny pomocnik i tak pokonał. Kilkanaście minut później, dzięki świetnej współpracy z Driesem Mertensem. Zieliński sam zainicjował akcję, dostał od Belga podanie zwrotne i strzelił z pola karnego nie do obrony.

Źródło: PAP/ EPA CIRO FUSCO Piotr Zieliński zaczął mecz w pierwszym składzie

Ukraińcy się posypali. Efekt? Trzeci stracony gol. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mertens.

Napoli wciąż jest daleko od awansu. W ostatniej kolejce zagra na wyjeździe z Feyenoordem. Musi wygrać i liczyć na to, że Manchester City pokona na Ukrainie Szachtara.

Kiepskie Monaco

Z europejskimi pucharami żegna się powoli Monaco. Porażka z Lipskiem niespodzianką nie jest. Ćwierćfinaliści poprzedniej edycji, w tym roku w elicie spisują się koszmarnie. Na kolejkę przed końcem mają zaledwie dwa punkty, wiadomo już, że zajmą ostatniej miejsce w grupie i tym samym wiosną nie zagrają nawet w Lidze Europy.

Źródło: PAP/ EPA SEBASTIEN NOGIER Glik żegna się z pucharami

W meczu z wicemistrzem Niemiec drużyna Glika zagrała jedno z najgorszych spotkań w sezonie. Konto Polaka obciąża jeden stracony gol. Antybohaterem meczu został jego kolega z obrony - Jemerson.

Goście błyskawicznie zdobyli dwie bramki, obie właśnie po błędach Brazylijczyka. Jemerson najpierw zaliczył trafienie samobójcze, a chwilę później zanotował stratę, dzięki której wynik podwyższył Timo Werner. Kolejnego gola sprezentował Lipskowi napastnik Radamel Falcao, który faulował we własnym polu karnym. "Jedenastkę" skutecznie wykonał Werner.

Kilka minut przed przerwą trafieniem zrehabilitował się Falcao. Monaco zmniejszyło straty, ale cieszyło się tego krótko. Niedługo po wznowieniu gry Glik łatwo dał się ograć Naby’emu Keicie, ten strzelił i goście znów wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Po zmianie stron wynik się nie zmienił.