Real zgodnie z planem, choć bez błysku

Marco Asensio bohaterem Realu. To on w pierwszej połowie wbił zwycięskiego gola z Espanyolem, który dzielnie walczył choćby o punkt na Santiago Bernabeu.

Królewscy w środę rozbili Romę 3:0 w Lidze Mistrzów, ale w kraju już muszą gonić. W zeszłym tygodniu Real się potknął, wywożąc tylko remis ze stadionu Athletic Bilbao. Za to Barcelona póki co gra bezbłędnie.

W sobotni wieczór gospodarze objęli prowadzenie po precyzyjnym uderzeniu Marco Asensio w 41. minucie. Espanyol miał swoje okazje i w pierwszej, i w drugiej połowie. W minucie 65. piłkę po błędzie Sergio Ramosa przejął Borja Iglesias. Napastnik gości zdecydował się przelobować Thibauta Courtoisa, ale trafił w poprzeczkę.

Czekają na Barcelonę

Ramos próbował się zrehabilitować. Jednak jego strzał głową po dośrodkowaniu Isco wybił Diego Lopez, w przeszłości bramkarz Królewskich. Kolejne ataki gospodarzy nie przyniosły efektu.

Real przynajmniej do niedzieli awansował na pierwsze miejsce w tabeli. Tego dnia swoje spotkanie z Gironą rozegra Barcelona.

W innych sobotnich spotkaniach Atletico Madryt, inny hiszpański uczestnik Ligi Mistrzów, pokonało na wyjeździe Getafe 2:0.