Lewandowski gotowy. Borussia może się bać

zobacz więcej wideo »
  • Bayern wygrał, Lewandowski meczu nie dokończyłBayern wygrał, Lewandowski meczu nie dokończył
  • Dr Robert Śmigielski o Robercie LewandowskimDr Robert Śmigielski o Robercie Lewandowskim

Robert Lewandowski jest zdolny do gry i pojedzie z Bayernem do Dortmundu, gdzie mistrzowie Niemiec w sobotę zmierzą się z Borussią. Polski napastnik ma zagrać od początku w hicie 11. kolejki Bundesligi.

- Robert jest już w pełni sił i będzie mocno zmotywowany - oznajmił w piątek trener Bayernu Jupp Heynckes.

Lewandowski nie poleciał z drużyną do Glasgow, gdzie Bayern wygrał we wtorek z Celtikiem 1:0 w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. W poprzedniej kolejce Bundesligi Polak zszedł po strzeleniu gola jeszcze w pierwszej połowie spotkania z RB Lipsk (2:0). Okazało się, że kapitan reprezentacji ma uraz uda wynikający z przeciążenia. Władze klubu nie chciały ryzykować i dały mu odpocząć. Od poniedziałku trenował indywidualnie.

Do zespołu wrócą także ostatnio kontuzjowani Jerome Boateng, Mats Hummels i Kingsley Coman.

Nowa miotła zadziałała

Bayern jest liderem tabeli i ma trzy punkty przewagi nad Borussią. Gdy Heynckes zastąpił Carlo Ancelottiego na miejscu trenera, bawarska ekipa wygrała sześć spotkań z rzędu i wróciła na pierwsze miejsce w tabeli.

W zespole z Dortmundu nie zagra kontuzjowany Łukasz Piszczek.