Hat-trick Duńczyka i Lech przezimuje na podium

Lech pożegnał rok zwycięstwem. Pokonał u siebie Termalikę 3:1 i jest pewny, że zimę spędzi na podium. Bohaterem wieczoru był Christian Gytkjaer.

Okazuje się, że Duńczyk bryluje nie tylko w mediach społecznościowych. Do tej pory nie przekonywał, przed meczem miał siedem goli, ale wymagano od niego więcej.

Nieprzekonanych przekonał hat-trickiem. Termalica dość długo odpierała ataki lechitów, ale jej obrona padła przed przerwą. Gytkjaer z bliska wpakował piłkę do bramki, podawał Wołodymyr Kostewycz. Duńczyk dopiero się rozkręcał.

Za chwilę trafił drugi raz, pomógł festiwal błędów gości, z których uszło powietrze. Pomylił się Łukasz Piątek, podał za lekko, później był nieudany wślizg, piłkę przechwycił Darko Jevtić, następnie podał do Gytkjaera, a ten strzelił na 2:0.

Chwilowy niepokój

Lech napierał, mnożył akcję pod bramką Jana Muchy, ale kwadrans przed końcem trafili goście. Rzut rożny, a rosły Artem Putiwcew strzelił głową. Niepokój w Poznaniu trwał kilka minut. Wystarczyło, że sprawy w swoje ręce wziął niesamowity tego dnia Duńczyk.

To jego pierwszy hat-trick dla Lecha i dziesiąty gol w sezonie. Poznaniacy na pewno przezimują na podium. Czy na drugim, czy na trzecim miejscu, zależeć będzie od Górnika, który w poniedziałek zagra z Cracovią.

Lech Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:1 (2:0)
Bramki: Christian Gytkjaer (36, 38 i 80) - Artem Putiwcew (74)

Lech Poznań: Matus Putnocky - Robert Gumny, Rafał Janicki, Emir Dilaver, Wołodymyr Kostewycz - Mihai Radut, Maciej Gajos, Darko Jevtic, Łukasz Trałka (55. Abdul Aziz Tetteh), Mario Situm (77. Kamil Jóźwiak) - Christian Gytkjaer (88. Nicki Bille Nielsen)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Jan Mucha - Akos Kecskes (89. Szczepan Kogut), Artem Putiwcew, Mateusz Kupczak, Vitalijs Maksimenko - Roman Gergel (65. David Guba), Łukasz Piątek, Samuel Stefanik, Dejan Janjatovic (81. Martin Mikovic), Bartosz Śpiączka - Gabriel Iancu.(