tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Lech oszczędzał obrońcę przed hitem z Legią. Nie zagra przez brak rozsądku

Do kuriozalnej sytuacji doszło w ekipie Lecha Poznań. W niedzielnym meczu tej drużyny z Wisłą Kraków (1:1) nie zagrał podstawowy obrońca Kolejorza Emir Dilaver, co prawdopodobnie miało go uchronić przed ósmą żółtą kartką w lidze i absencją w kolejnym hitowym spotkaniu z Legią Warszawa. Ku rozpaczy poznaniaków, trzymany w rezerwie Austriak i tak został upomniany kartonikiem przez sędziego!

Dilaver zagrał w dziewięciu wcześniejszych meczach Lecha przez pełne 90 minut. Jego nieobecność w wyjściowym składzie na spotkanie z Białą Gwiazdą mogła dziwić. Fakt, że miał na koncie siedem żółtych kartek, a kolejna eliminowała go z ostatniej konfrontacji sezonu z Legią, mógł jednak wyjaśniać ławkę rezerwowych dla Austriaka.

Miał spokojnie siedzieć

Próbowaliśmy skontaktować się ze sztabem szkoleniowym Lecha, aby spytać o powody absencji Dilavera w meczu z Wisłą. Żaden z trenerów nie zechciał się jednak wypowiedzieć w tej sprawie.

"Jeszcze w piątek trenował indywidualnie, dlatego tymczasowy sztab szkoleniowy zdecydował się wystawić innych stoperów." - czytamy na oficjalnej stronie Lecha.

Niezależnie od prawdziwych intencji poznaniaków, Dilaver wyraźnie był oszczędzany w meczu z Wisłą. Miał tylko spokojnie siedzieć na ławce rezerwowych. Stało się jednak inaczej.

Nie wysiedział

W szóstej minucie doliczonego czasu gry doszło do przepychanki między piłkarzami obu drużyn. Sędzia Krzysztof Jakubik upomniał Juliana Cuestę i Rafała Janickiego. Zauważył też, że w trakcie zamieszania wzburzony Dilaver wbiegł na boisko, za co pokazał Austriakowi żółtą kartkę!

W ten sposób 27-letni obrońca uzbierał osiem kartoników w sezonie. Przez swoje nierozsądne zachowanie za tydzień nie wystąpi w Poznaniu w spotkaniu z Legią. Ta konfrontacja może zdecydować o tytule mistrzowskim dla warszawian.

- Czuję olbrzymi ból, że Emir nie zagra w kolejnym meczu. To dla nas ważny zawodnik, nie tylko w defensywie, ale i w ofensywie - powiedział trener Lecha Rafał Ulatowski, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Dilaver w obecnym sezonie zagrał w 38 spotkaniach, w tym 33 ligowych. Zdobył trzy bramki.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka