Pięści w Lidze Europy. Bił nawet kibic z dzieckiem na rękach

Everton przegrał na własnym boisku z Lyonem 1:2 w trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Europy, ale wynik tego spotkania zszedł na drugi plan. Zdecydowanie więcej mówi się o bójce piłkarzy, w którą włączył się jeden z kibiców.

Całe zamieszanie miało miejsce w drugiej połowie. Gospodarze przegrywali 0:1, ich frustracja narastała, aż w końcu nerwy puściły kapitanowi The Toffees Ashleyowi Williamsowi. Środkowy obrońca skakał do górnej piłki w polu karnym rywala. Kiedy futbolówka znalazła się w rękach bramkarza Anthony'ego Lopesa, zirytowany Williams odepchnął go na bandy reklamowe. I się zaczęło.

Z dzieckiem na rękach

W obronie bramkarza ruszyli koledzy z Lyonu. Williamsa gracze Evertonu też nie pozostawili samego sobie. Wywiązała się szamotanina, a wszystko tuż przed nosami kibiców, na wyciągnięcie ręki. I z tej okazji skorzystać zechciał jeden z miejscowych kibiców. Nie przeszkadzało mu, że na rękach trzymał małego chłopca. Podbiegł do awanturujących się piłkarzy i wymierzył cios Lopesowi. Tym samym skupił na sobie uwagę graczy Lyonu.

"To nienormalne"

Zamieszanie było ogromne, ale obyło się bez większych konsekwencji. Inicjator zamieszania Williams zobaczył jedynie żółtą kartkę (może spodziewać się dodatkowej kary po analizie UEFA). Zresztą cała sytuacja podziałała na Walijczyka mobilizująco - już kilka minut później strzelił wyrównującego gola. Na nic to się zdało, Lyon i tak wygrał 2:1.

- Takie rzeczy się zdarzają, to jest futbol - bagatelizował zajście Williams po meczu. Były duże emocje, oni chcieli wygrać, my też. I dlatego tak się stało - dodał.

Inaczej sytuację widzieli gracze Lyonu. - Nie sądzę, żeby uderzenie gracza rywali było częścią atmosfery na angielskim stadionie, a tak właśnie się stało - oburzał się Lopes. Wtórował mu strzelec zwycięskiego gola dla Lyonu Bertrand Traore. - To nienormalne - mówił.

Źródło: Andrew Yates/Forum/Reuters Awanturę wszczął Ashley Williams z Evertonu

Winny sędzia

Głos w całej sprawie zdecydował się zabrać też holenderski trener Evertonu Ronald Koeman. On ze wskazaniem winnego zamieszania nie miał żadnego problemu.

- Nie widziałem dokładnie tego, co wydarzyło się za bramką. Zaangażowanych było wielu graczy, a ja rozumiem frustrację moich piłkarzy. Wiem, że arbiter jest Holendrem, ale w sytuacji z dziesiątej minuty popełnił błąd. Traore symulował w polu karnym, a on podyktował rzut karny (wykorzystany przez Nabila Fekira - red.) - żalił się holenderski szkoleniowiec.