Piątek jak maszyna. Znowu strzelił gola

To już się robi nudne. Krzysztof Piątek z kolejnym golem w lidze włoskiej. W niedzielę pokonał bramkarza Lazio.

W Rzymie wygrało Lazio, które nie pozostawiło złudzeń Genoi Polaka. Skończyło się na 4:1. Piątek honorowego gola dla gości strzelił w 46. minucie.

Wykorzystał błąd Francesco Acerbiego, który nie opanował piłki w swoim polu karnym. W tym momencie rzymianie prowadzili 2:1. Krótko Genoa łudziła się, że dopadnie gospodarzy. Odpowiedź Lazio nadeszła szybko, po paru minutach mecz rozstrzygnął Sergej Milinković-Savić, a minutę przed końcem drugiego gola w tym dniu strzelił Ciro Immobile.

Jak Szewczenko

Piątek od niedzieli przewodzi klasyfikacji najlepszych strzelców ligi włoskiej. Trafiał we wszystkich meczach Genoi w tym sezonie Serie A. Uzbierał pięć goli w czterech spotkaniach (jego zespół ma do rozegrania zaległe spotkanie). Takie rzeczy w Serie A dzieją się pierwszy od 19 lat. Tak samo skuteczny w sezonie 1999/2000 był napastnik Milanu Andrij Szewczenko.

Polski napastnik, który latem trafił do Włoch z Cracovii za 4,5 mln euro, wcześniej pokonywał bramkarzy Empoli, Sassuolo (dwukrotnie) i Bologny.