Krychowiak wrócił po kontuzji. Bolesne zderzenie z mistrzem

Chelsea Londyn wygrała u siebie z West Bromwich Albion 3:0 w meczu kończącym 27. kolejkę angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. W drużynie gości wystąpił Grzegorz Krychowiak.

Reprezentant Polski wrócił do gry po 12-dniowej przerwie spowodowanej drobnym urazem, którego nabawił się w ligowym meczu z Manchesterem City.

Treningi wznowił dopiero w piątek, a mimo to poniedziałkowe spotkanie zaczął w pierwszym składzie. Zagrał do końca. Niczym szczególnym się nie wyróżnił. Na tle mistrzów Anglii goście wyglądali bladziutko.

Hazard najlepszy

Pierwszą bramkę zdobył w 25. minucie Belg Eden Hazard. Gdy w 63. Nigeryjczyk Victor Moses podwyższył na 2:0, losy meczu były już rozstrzygnięte, a osiem minut później kropkę nad "i" postawił Hazard, zdecydowanie najlepszy zawodnik spotkania.

Zamykają tabelę

Sezon jest w wykonaniu WBA jest kiepski. Drużyna Krychowiaka zamyka klasyfikację, mając tylko 20 punktów.

W tabeli Chelsea powróciła na czwarte miejsce, spychając na piąte drużynę Tottenham Hotspur, która w sobotę w derbach stolicy Anglii wygrała z Arsenalem 1:0. Manchester City pokonał Leicester City 5:1 i z dorobkiem 72 punktów wciąż ma ogromną przewagę nad konkurencją. Drugi w tabeli Manchester United traci do rywala zza miedzy aż 16 punktów.