Real wyprowadził cios już w pierwszej minucie. Hat-trick Ronaldo

Mocno otworzyli to spotkanie Królewscy, a potem tylko się rozpędzali. Rywale z Realu Sociedad zrobili niewiele, by im przeszkodzić, przegrali więc na Santiago Bernabeu 2:5.

Już w 48. sekundzie do siatki gości z San Sebastian główkował Lucas Vazquez, po dośrodkowaniu Cristiano Ronaldo.

I Real, ten z Madrytu, na dobre ruszył do ataku.

Dominacja, potem spokój

Pędził po następną bramkę - dużo czasu od tej pierwszej nie minęło, a w słupek trafił Karim Benzema. Cel gracze Zinedine'a Zidane'a osiągnęli niecałe pół godziny później. Tym razem Marcelo precyzyjnie dograł do CR7, a ten, nie wiedzieć czemu zapomniany przez obrońców, bez problemów pokonał bezradnego w tej sytuacji Geronimo Rullego.

Po chwili gości znowu uratował słupek, po woleju Ronaldo. Na 3:0 trafił za to, tuż zza pola karnego, Toni Kroos. Na 4:0 - głową - znowu Ronaldo. Dominacja. Demolka. A trwała pierwsza połowa.

W drugiej Królewscy już nie pędzili, w środę czeka ich przecież wielki mecz z PSG w Lidze Mistrzów, gdzie bronią tytułu.

Spokoju i luzu było aż za dużo, bo w 74. minucie Jon Bautista strzelił honorowego gola.

Odpowiedział CR7, dobił piłkę po uderzeniu Garetha Bale'a. Na tym nie koniec, bo o obronie zawodnicy Zidane'a zupełnie przestali myśleć. Asier Illarramendi zdobył więc dla gości drugą bramkę.

Źródło: PAP/EPA Ronaldo tym razem zadowolony