Korona katem Wisły. Trzy dni, dwie wygrane

Kielce nie będą się dobrze kojarzyć piłkarzom Wisły Kraków. Biała Gwiazda przegrała na wyjeździe z Koroną 1:2 i poniosła drugą porażkę z tym rywalem w ciągu zaledwie trzech dni.

Było to kolejne spotkanie tych ekip w trwającym tygodniu. W środę - również w Kielcach - mierzyły się w 1/8 finału Pucharu Polski. Potrzebna była dogrywka, a w niej lepsi okazali się gospodarze. Awansowali dzięki bramce Senegalczyka Pape Diawa.

Wisła miała zatem rachunki do wyrównania. Zamiast tego znów jednak poległa. A prowadziła...

Niezawodny Hiszpan, ale to za mało

Biała Gwiazda weszła w mecz lepiej od rywali. Efektem była bramka strzelona przez Carlosa Lopeza. Hiszpan urwał się obrońcom, kopnął między nogami bramkarza i cieszył się z ósmego już w tym sezonie gola.

Carlos Lopez znów trafił

Radość to była jednak krótka. Po upływie ledwie siedmiu minut na tablicy świetlnej znów widniał remis. Kibiców gości ucieszył Maciej Górski.

1:1 utrzymało się do przerwy. Krótko po niej gospodarze już prowadzili. Dobrą indywidualną akcję na skrzydle przeprowadził Jacek Kiełb, który świetnie dograł do Gorana Cvijanovicia. Słoweniec pięknie złożył się do uderzenia wolejem i pokonał bezradnego bramkarza Wisły.

Goście próbowali się odgryźć, ale brakowało im pomysłu i pod bramką Korony nie było zbyt groźnie. Skończyło się 2:1

Korona - Wisła 2:1
Bramki: Górski (37), Cvijanović (56) - Lopez (31)