Szczęsny sobie nie pograł. Lekarz oceni jego stan

Wojciech Szczęsny, nowy nabytek Juventusu, doznał skręcenia stawu skokowego - poinformował turyński klub, który przebywa na tournee w USA. Jak wyjaśniono, w najbliższych dniach lekarz oceni stan urazu bramkarza.

Polski zawodnik rozpoczął już fizjoterapię - podano. Oprócz niego kontuzjowani są też Daniele Rugani i Douglas Costa.

Teraz PSG

Szczęsny podpisał z turyńską drużyną czteroletni kontrakt. W nowych barwach zadebiutował w nocy z soboty na niedzielę - na Giants Stadium pod Nowym Jorkiem Juventus przegrał 1:2 z Barceloną. Polak grał w drugiej połowie, gola nie wpuścił. Przed przerwą Gianluigiego Buffona dwa razy pokonał Neymar. To 39-letni Włoch wciąż jest i przez najbliższy sezon będzie bramkarzem numer 1 Starej Damy. Karierę planuje zakończyć po mistrzostwach świata 2018.

W czwartek w ramach amerykańskiego tournee Juventus rozegra towarzyski mecz z Paris Saint-Germain na Hard Rock Stadium w Miami.