tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Uwięzieni w jaskini

Dzikie Dziki zaproszone na Old Trafford. Podziw po akcji ratunkowej w Tajlandii

Kiedy we wtorek poinformowano, że wszystkie osoby uwięzione w tajlandzkiej jaskini Tham Luang, 12 chłopców i trener, zostały uwolnione, internautów na całym świecie ogarnął podziw dla ekipy ratunkowej. Wśród nich swą radość wyrazili także sportowcy, politycy, celebryci. Z całego świata posypały się zaproszenia dla Dzikich Dzików.

Akcja ratunkowa w Tajlandii, zakończona we wtorek sukcesem, budziła w ostatnich dniach wielkie poruszenie, w tym także w mediach społecznościowych. Internauci śledzili losy uwięzionych w jaskini Tham Luang chłopców. Na bieżąco komentowali działania ratowników i słali słowa otuchy.

Gdy ogłoszono zakończenie akcji, media społecznościowe na całym świecie zalała fala pozytywnych komentarzy.

Zaproszenie na Old Trafford

Klub Manchester United opublikował na Facebooku wpis, w którym zaprosił drużynę Dzikich Dzików do siebie, na stadion Old Trafford.

"Manchester United z wielką ulgą przyjął informację o wydostaniu 12 piłkarzy i ich trenera, uwięzionych w jaskini w Tajlandii. Nasze myśli i modlitwy łączą się z tymi, którzy byli dotknięci tym nieszczęściem" - napisano na oficjalnej stronie angielskiego klubu. "Będzie dla nas zaszczytem powitać zespół klubu piłkarskiego Dzikie Dziki i ich wybawców w najbliższym sezonie na Old Trafford" - dodano.

 

Kylie Walker, piłkarz grający na pozycji obrońcy w Manchester City, zaoferował natomiast, że wyśle drużynie Dzikich Dzików koszulki, w których reprezentacja Anglii zagrała na mundialu.

"Cudowna wiadomość, że wszystkie dzieci wyszły bezpiecznie z jaskini. Chciałbym im wysłać koszulki. Jest tu ktoś, kto może pomóc z adresem?" - napisał piłkarz i dodał oznaczenie angielskiej drużyny narodowej.

Finał mundialu

Wcześniej szef FIFA, Gianni Infantino, napisał list do Tajskiej Organizacji Piłkarskiej, w którym zaprosił chłopców na finał mistrzostw świata, 15 lipca w Moskwie. Pismo opublikowano na Facebooku organizacji.

Stan zdrowia chłopców prawdopodobnie nie pozwoli im jednak na wyjazd do Moskwy.

Kolejnym wyrazem wsparcia dla uratowanych chłopców była wiadomość od Lionela Messiego. Tajlandzki ambasador w Buenos Aires, w Argentynie, Narisroj Fuangrabil, opublikował nagranie, w którym piłkarz zwraca się do chłopców ze słowami: "Razem to jest możliwe".


Przedsiębiorca Elon Musk, który wcześniej zaoferował pomoc i wysłał do Tajlandii kapsułę, która miałaby pomóc w akcji ratunkowej, również skomentował dobre wieści.

"Świetne wieści, że są bezpieczni. Gratulacje dla wybitnej ekipy ratunkowej!" napisał na Twitterze.

 

May i Trump komentują

Wyrazy uznania dla komandosów z tajlandzkiej floty i całej ekipy ratowników zaangażowanych w wyciągnięcie chłopców z jaskini wyrażali także politycy.

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May napisała, że z zachwytem przyjęła informację o sukcesie akcji ratunkowej w jaskini w Tajlandii.

"Świat przyglądał się i odda cześć tym, którzy tak walecznie byli w nią zaangażowani" - skomentowała na Twitterze.

Z kolei prezydent USA Donald Trump napisał: "W imieniu Stanów Zjednoczonych gratuluję komandosom tajlandzkiej marynarki wojennej i wszystkim sukcesu uratowania 12 chłopców i ich trenera z tej zdradliwej jaskini w Tajlandii. Co za piękny moment - wszyscy uwolnieni, świetna robota!".

Ostatni etap akcji ratunkowej

Trzech dni potrzebowała międzynarodowa ekipa nurków i komandosów do wyniesienia 12 członków drużyny piłkarskiej i ich trenera, uwięzionych w jaskini Tham Luang.

We wtorek o godzinie 5:08 w Polsce (10.08 w Tajlandii) nurkowie rozpoczęli trzecią - ostatnią - fazę akcji ewakuacyjnej w zalanej jaskini Tham Luang Nang Non na północy Tajlandii.

Dwie godziny po zakończeniu akcji ratunkowej poinformowano, że lekarz oraz trzech żołnierzy, którzy wspierali odnalezionych od 2 lipca, również wyszli z jaskini.

Podsumowanie akcji ratunkowej w jaskini - raport TVN24

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Uwięzieni w jaskini

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.