tvnpix tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Kibice żądają wyrzucenia trenera. Mają już dla niego bilet

Kibice żądają wyrzucenia trenera. Mają już dla niego bilet
Foto: wikipedia/Twitter | Video: wikipedia/Twitter Stramaccioni nie ma łatwo z kibicami Sparty

Nie pierwszy i nie ostatni raz kibice klubu "X" nie są zadowoleni ze swojego trenera. Zazwyczaj nawołują do dymisji werbalnie. Niezadowoleni ze swojego szkoleniowca fani Sparty Praga wpadli na niecodzienny pomysł.

41-letni Andrea Stramaccioni, bo to o nim mowa, przed laty prowadził Inter Mediolan, był też w Udinese i Panathinaikosie. Mimo młodego wieku, w maju tego roku działacze Sparty zatrudniając Włocha liczyli na jego doświadczenie zdobyte w różnych krajach.

Dali mu do prowadzenia tak ogranych w Europie piłkarzy jak: Tomas Rosicky, Rio Mavuba, Jonathan Biabiany, Vaclav Kadlec czy Marc Janko. Szybko się rozczarowali.

Lot bez powrotu

Nie dość, że przygoda Sparty w europejskich pucharach skończyła się, zanim na dobre zaczęła, to po 16 kolejkach Het Ligi klub ze stolicy Czech jest piąty i do lidera traci aż 18 punktów.

Kibice nie mają wątpliwości, że głównym winowajcą takiego stanu rzeczy jest Stramaccioni. Cierpliwość do Włocha stracili już kilka miesięcy temu, gdy na trybunach powiedzieli mu lapidarne: "Do widzenia".

Przy okazji ostatniego starcia z Mladą Bolesław grupa kilkudziesięciu fanów zaprezentowała innowacyjny pomysł, nieoglądany wcześniej na innych stadionach. Skoro sam trener nie chce odejść, to fani postanowili wywiesić na trybunach olbrzymi transparent, który posłużył dla niego jako bilet lotniczy do Włoch. Oczywiście w jedną stronę. Data: 3 grudnia, czyli dzień meczu. Na górze widniał napis: "Miłego lotu".
 

Trener raczej nieprędko z niego skorzysta i nie tylko dlatego, że już po prostu stracił ważność.  Sparta wygrała bowiem z Mladą 3:0.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka