Kapustka się pokazał. Bomba w poprzeczkę

Bartosz Kapustka wreszcie dostał szansę gry od pierwszej minuty w barwach Freiburga. Niewiele zabrakło, a od razu zostałby bohaterem. Ostatecznie jego zespół przegrał u siebie z Schalke 0:1.

Polak jest wypożyczony z Leicester, do niemieckiego klubu trafił w lipcu. Do tej pory zaliczył tylko dwa występy - jeden w Pucharze Niemiec, jeden w lidze. Za każdym razem wchodził z ławki, na boisku spędził łącznie niecałe pół godziny.

Czekał trzy miesiące

Po trzech miesiącach trener Christian Streich w końcu dał mu szansę od pierwszego gwizdka. To nieco zaskoczyło chyba administratorów twitterowego profilu Freiburga, którzy prezentując składy przekręcili nazwisko polskiego pomocnika.

Kapustka zagrał 75. minut i spisał się bardzo dobrze. Był aktywny, sprawiał rywalom sporo problemów Dwie dobre okazje gospodarze wykreowali właśnie po akcjach z jego udziałem.

Był groźny

W pierwszej połowie on sam mógł wpisać się na listę strzelców. Po krótkim rajdzie ściął do środka i oddał ładny techniczny strzał. Gości uratowała poprzeczka. W drugiej części po jego przytomnym zagraniu głową stuprocentową okazję miał Nils Petersen. Uderzenie Niemca obronił bramkarz.

Kilkanaście minut przed zejściem Polaka gospodarze stracili bramkę. Golkipera Freiburga pokonał Daniel Caligiuri. Po jego strzale piłka odbiła się od jednego z graczy gospodarzy i wpadła do siatki.

W tym sezonie Freiburg ma już sześć porażek. Ta sobotnia  sprawiła, że znalazł się w strefie spadkowej.