Glik wygrał w derbach. "Przyjemnie rozpoczęty rok"

Rok 2017 był jednym z najlepszych dla Kamila Glika. Nowy także zaczął udanie, bo od derbowej wygranej i awansu do półfinału Pucharu Ligi Francuskiej. Polski obrońca rozegrał cały mecz, a jego Monaco pokonało na wyjeździe Nice 2:1.

Awans na mundial z reprezentacją Polski, mistrzostwo Francji i półfinał Ligi Mistrzów z Monaco, świetna skuteczność, mnóstwo wyróżnień w postaci wyboru do jedenastek kolejki, rundy a nawet sezonu - Glik ma za sobą świetne dwanaście miesięcy. W 2018 rok też chciał wejść z przytupem.

W sobotę w meczu 1/32 Pucharu Francji (5:2 z Moulins Yzeure Foot) Glik dostał wolne od Leonardo Jardima. Portugalczyk zostawił sobie swojego czołowego obrońcę na derby Lazurowego Wybrzeża. W nich zagrał już od pierwszej do ostatniej minuty i spisał się bez zarzutu.

Mogło być 2:2

Piłkarze z Nicei nie ustępowali wyżej notowanym rywalom, ale nie byli tak skuteczni jak oni. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Gole dla mistrzów Francji strzelili Thomas Lemar i Adama Diakhaby, a dla gospodarzy Alassane Plea. Przy tym trafieniu potrzebne było użycie technologii VAR, która od nowego sezonu ma być obowiązywać w tamtejszej ekstraklasie.

W drugiej połowie gospodarze byli bliżej wyrównania, ale do niemal pustej bramki z kilku metrów nie trafił Pierre Lees Melou. Glik i jego Monaco pozostali w grze.

"Przyjemnie rozpoczęty rok. Zwycięstwo w derbach i awans do 1/2 Pucharu Ligi" - napisał po meczu Glik.