"Jak wchodzić do Europy, to z buta". Dumna Arka

W Gdyni święto. Arka wyśmienicie rozpoczęła grę w europejskich pucharach. Jest zwycięstwo, są pochwały. Także od prezesa PZPN.

Po emocjonującym meczu i golu w 92. minucie zdobywcy Pucharu i Superpucharu Polski pokonali faworyzowany Midtjylland 3:2. Są blisko awansu do czwartej, ostatniej rundy przed fazą grupową Ligi Europy.

"Jak wchodzić do Europy to z buta, z drzwiami i na pełnej…" - napisano na oficjalnym twitterowym profilu klubu w krótkich, żołnierskich słowach, powstrzymując się od niecenzuralnych określeń.

Można na nich liczyć

Radość w Gdyni zrozumiała. Czekano tam na taki mecz w Europie 38 lat. Powrót okazały - były emocje (cztery bramki w osiem minut przed przerwą!) i zwycięstwo, które zapewnił niezastąpiony Rafał Siemaszko, specjalista Arki od decydujących goli.

"Na Arkę zawsze można liczyć. Puchar Polski, Superpuchar, a teraz piękny, pasjonujący mecz" - pogratulował zespołowi Zbigniew Boniek.

Wycisnęli z wątroby

Dumny ze swoich piłkarzy był oczywiście trener Leszek Ojrzyński, architekt ostatnich sukcesów arkowców. - Chłopakom należą się brawa, grali na sto dwadzieścia procent, do ostatniego gwizdka. Dzisiaj grało serce, ale i z przysłowiowej wątroby niektórzy wycisnęli. Graliśmy z klasową drużyną, to było widać gołym okiem. Byli dobrze zorganizowani, piłkarsko nas przewyższali. Ale w piłce czasami nie ten wygrywa, kto jest lepszy, ale ten, kto wie czego chce. A dziś moja drużyna wiedziała, czego chce - przyznał.

Nic dodać, nic ująć. Arka zawstydziła pozostałych polskich pucharowiczów. Rewanż 3 sierpnia.

Arka Gdynia - FC Midtjylland 3:2 (2:2)
Bramki: Marcus Vinicius (31 i 39-karny), Rafał Siemaszko (90+2) - Rilwan Hassan (33), 1:2 Marc Dal Hende (36)

Arka Gdynia: Pavels Steinbors – Tadeusz Socha, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak – Patryk Kun (57. Rafał Siemaszko), Adam Marciniak, Dawid Sołdecki, Yannick Sambea (84. Michał Nalepa), Grzegorz Piesio – Marcus Vinicius (70. Luka Zarandia)
FC Midtjylland: Jesper Jansen – Rasmus Nissen, Kian Hansen, Markus Halsti, Marc Dal Hende – Rilwan Hassan, Jakob Poulsen, Tim Sparv, Janus Drachmann (72. Simon Kroon), Gustav Wikheim (79. Jonas Borring)– Paul Onuachu (90. Alexander Sorloth)