Cracovia zaatakowała tylko na początku. Jagiellonia dała radę

Jagiellonia zgarnęła w sobotni wieczór komplet punktów, na własnym terenie pokonując Cracovię 1:0. Bramkę po przerwie zdobył Martin Pospisil.

Wszystkie mecze zobaczysz w kanałach live dostępnych na player+

Na początku meczu niewielką przewagę mieli goście. Już w 3. minucie Mateusz Wdowiak uciekł defensywie Jagiellonii i z prawej strony zagrał w pole karne. Co z tego, skoro żaden z jego kolegów jednak za tą akcją nie nadążył. Jak się potem okazało, była to najlepsza sytuacja Cracovii.

Tuż przy słupku

Z czasem gra zaczęła się wyrównywać, było dużo walki o piłkę, ale pod bramkami działo się niewiele.

Jagiellonia wyraźnie ożywiła się w ostatnim kwadransie tej połowy. Indywidualnych akcji próbował litewski skrzydłowy Arvydas Novikovas, na lewej stronie uaktywnił się Brazylijczyk Guilherme.

Po zmianie stron miejscowi zaatakowali na dobre. Czech Martin Pospisil próbował technicznego uderzenia zewnętrznym podbiciem - spudłował.

W 60. minucie Pospisil ograł dwóch obrońców, przełożył piłkę na lewą nogę i uderzeniem tuż przy słupku nie dał szans bramkarzowi gości.

Cracovia próbowała wyrównać, ale zagrożenie stwarzała tylko po dośrodkowaniach z rzutów wolnych - Mariusz Pawełek nie miał za wiele do roboty.

W innych sobotnich meczach Wisła Płock pokonała u siebie 2:0 Zagłębie Lubin, a Wisła Kraków - też na swoim boisku - wygrała 3:2 z Arką Gdynia.

Wyniki sobotnich meczów:

Jagiellonia Białystok - Cracovia 1:0 (0:0)

Bramka: Martin Pospisil (60)

Jagiellonia: Mariusz Pawełek - Łukasz Burliga, Ivan Runje, Nemanja Mitrovic, Guilherme Sitya - Taras Romanczuk - Przemysław Frankowski, Martin Pospisil, Bartosz Kwiecień (90.+4 Gutieri Tomelin) Arvydas Novikovas (79. Dejan Lazarevic) - Roman Bezjak (69. Cillian Sheridan)

Cracovia: Michal Peskovic - Matic Fink, Niko Datkovic, Michał Helik, Michal Siplak - Miroslav Covilo, Szymon Drewniak - Mateusz Wdowiak (53. Nicolai Brock-Madsen), Javi Hernandez (67. Siergiej Zenjov), Deniss Rakels (75. Antonini Culina) - Krzysztof Piątek

Wisła Płock - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (0:0)

Bramki: Jose Kante (48), Jose Kante (87)

Wisła Płock: Thomas Daehne - Cezary Stefańczyk, Adam Dźwigała, Igor Łasicki, Arkadiusz Reca - Giorgi Merebaszwili (80. Nico Varela), Dominik Furman, Damian Szymański, Konrad Michalak, Semir Stilic (87. Oskar Zawada) - Jose Kante (89. Damian Rasak)

Zagłębie Lubin: Dominik Hładun - Sasa Balic, Rafał Pietrzak, Bartosz Kopacz, Alan Czerwiński - Adam Matuszczyk, Filip Jagiełło, Filip Starzyński (61. Paweł Żyra), Bartłomiej Pawłowski, Arkadiusz Woźniak (61. Krzysztof Janus) - Jakub Mares (77. Patryk Tuszyński)

Wisła Kraków - Arka Gdynia 3:2 (1:1)

Bramki: Jesus Imaz (44), Zoran Arsenić (51, 83) - Patryk Kun (11), Michał Marcjanik

Wisła: Michał Buchalik - Jakub Bartkowski, Marcin Wasilewski, Zoran Arsenic, Maciej Sadlok - Nikola Mitrovic, Tomasz Cywka (66. Tibor Halilovic), Pol Llonch - Rafał Boguski (80. Denys Bałaniuk), Carlitos (90. Marko Kolar), Jesus Imaz.

Arka: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Frederik Helstrup, Michał Marcjanik, Adam Marciniak - Patryk Kun, Andrij Bogdanow (84. Siergiej Kriwiec), Antoni Łukasiewicz, Mateusz Szwoch, Grzegorz Piesio (41. Michał Nalepa) - Ruben Jurado (56. Enrique Esqueda).