Hat-trick kolegi Polaków. Debiuty Cionka i Guilherme

Napoli z Piotrem Zielińskim pokonało na wyjeździe Atalantę Bergamo 1:0 i nadal prowadzi we włoskiej ekstraklasie. W innym niedzielnym meczu 21. kolejki Sampdoria z Bartoszem Bereszyńskim, Karolem Linettym i Dawidem Kownackim w składzie wygrała z Fiorentiną 3:1.

Bramkę na wagę zwycięstwa dla zespołu z Neapolu zdobył w 65. minucie Dries Mertens, który wykorzystał świetne podanie z głębi pola Jose Callejona.

Zieliński przebywał na boisku do 86. minuty. Napoli z dorobkiem 54 punktów prowadzi w tabeli i ma cztery punkty przewagi nad Juventusem, który w poniedziałek podejmie Genoę.

Quagliarella razy trzy

Sampdoria na własnym boisku pokonała Fiorentinę. Cały mecz rozegrali Bereszyński i Linetty, a Kownacki został zmieniony w 58. minucie. Bohaterem miejscowych był Fabio Quagliarella, który zdobył trzy bramki. Przy wszystkich asystował Gaston Ramirez.

Honorowego gola dla gości strzelił Carlos Sanchez. Bartłomiej Drągowski pełnił rolę rezerwowego bramkarza.

W barwach SPAL zadebiutował Thiago Cionek, a Bartosz Salamon z powodu kontuzji nie znalazł się w kadrze meczowej. Ich zespół zremisował na wyjeździe z Udinese 1:1.

Z kolei w zespole Benevento po raz pierwszy wystąpił były gracz Legii Brazylijczyk Guilherme. Outsider włoskiej ekstraklasy przegrał na wyjeździe z Bologną 0:3.