Kane najskuteczniejszy w Tottenhamie. Wyprzedził legendę

Harry Kane wbił dwa gole Evertonowi i przy okazji został najskuteczniejszym piłkarzem Tottenhamu w Premier League. 24-letni Anglik wyprzedził Teddy’ego Sheringhama.

Koguty u siebie rozbiły Everton 4:0. Kane zdobył bramki po przerwie - w 47. i 59. minucie. Drugie trafienie pozwoliło mu przejść do historii. Od soboty 24-latek z 98 golami jest najskuteczniejszym piłkarzem Tottenhamu w erze Premier League.

Sheringham, który dwukrotnie występował w zespole Kogutów (w latach 1992-97 i 2001-03), zdobył 97 bramek w angielskiej ekstraklasie.

2017 rokiem Kane'a

Kane w tym sezonie strzelił już 20 ligowych goli i jest liderem klasyfikacji strzelców. Poprzedni rok zakończył jako najskuteczniejszy strzelec. Reprezentant Anglii, zdobywając 56 bramek, wyprzedził Lionela Messiego i Roberta Lewandowskiego.

W sobotę pozostałe gole dla Tottenhamu strzelili Son Hueng-min i Christian Eriksen. Koguty są na piątym miejscu, ale mają tyle samo punktów co czwarty Liverpool (po 44). Everton po trzeciej porażce z rzędu jest dziewiąty.